En Güzel Türk Hikayeleri 3 - Işık Kitabevi
Logo
Türler » Edebiyat » Öykü » En Güzel Türk Hikayeleri 3

En Güzel Türk Hikayeleri 3


 

12.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Atilla Özkırımlı / Altın Kitaplar Yayınevi
Tür: Öykü

Günümüzde yazmayı sürdüren hikayecilerimizden seçilmiş ürünlerin yer aldığı bu kitapla bir bütün tamamlanmış oluyor. Başka deyişle, hikayeciliğimizin yüz yılı, her hikayenin ötekine eklendiği, birinin bittiği yerde ötekinin başladığı ve hayatımızla insanımızın her hikayede değişik bakış açısıyla yansıtıldığı bir mozaikin bütünlüğünü taşıyor.

Yalnız, bu üçüncü kitapta ötekilere oranla zorlandığımı belirtmeliyim. Bir seçki hazırlıyorsanız eğer, önünde sonunda belli bir sayfayla sınırlısınız. Bu sınır sizi, istemeseniz de kimi yazarlardan vazgeçmeye zorlar. Ya da bu kitapta olduğu gibi seçtiğiniz yazardan, içiniz yana yana, ancak bir hikaye alabilirsiniz. Seçkilerin dayattığı bir olgudur bu. Bu nedenle de her seçki bir bakıma eksiktir.

Ama okur olarak bunu biliyor, bu gerçeği kabulleniyorsanız eğer, seçkileri bir yol gösterici, size bir güzelliğin kapılarını açan, yalnızca açan bir anahtar sayıyor, onların yeni bir dünyaya ilk adımı olduğunu düşünüyorsunuz demektir.

Cumhuriyet'in 75. yılının kutlandığı şu günlerde, hem Cumhuriyet'i hazırlayan, hem de Cumhuriyet döneminde yeşeren kültürün örnekleri bu hikayeler.


Bu kitap aşağıdaki yazarların ilgili eserlerinden oluşmaktadır:
Vüs'at O. Bener, Zeyyat Selimoğlu, Oktay Akbal, Nezihe Meriç, Muzaffer Buyrukçu, Leyla Erbil, Tarık Dursun K., Orhan Duru, Tahsin Yücel, Adnan Özyalçıner, Demir Özlü, Erdal Öz, Füruzan, Ferit Edgü, Tomris Uyar, Nazlı Eray, Hulki Aktunç, Selim İleri, Nedim Gürsel.

 
3. Hamur, karton, 175 sayfa, 2002
ISBN: 975-405-880-6 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • Dünya Atlası
  Marie Renee Guilloret, Emilie Beaumont
  Mandolin

  Dünya Atlası

   

  Çocuklar bu resimli kitapla birlikte içind... 

 • Tevarih-i Al-i Osman
  İbn Kemal Kemalpaşazade
  Çamlıca Basım Yayın

  Tevarih-i Al-i Osman

   

   

  Büyük âlim ve tarih&cce...