Atalarımızın Gök Tanrı Dini - Işık Kitabevi
Logo

 • Çiz Boya Hayvanlar
  Oya Ferzan Gürsoy
  Altın Kitaplar Yayınevi

  Hem çizelim, hem de boyayalım..."Çiz Boya" dizimizi öncelikle çocukları... 

 • Medeni Hukuk Pratik Çalışmaları
  Ahmet M. Kılıçoğlu
  Turhan Kitabevi

  "Bu basıda Miras Hukuku ile ilgili kısım da yer almıştır. Bu kısımda eski 743 sayılı "Türk K... 

Türler » Genel Konular » İnceleme-Araştırma » Atalarımızın Gök Tanrı Dini

Atalarımızın Gök Tanrı Dini


 

27.00 TL


Stok Durumu

Mevcut değil
Bu kitap stoklarımızda bulunmamaktadır, istekte bulunarak getirilmesini ve haberdar edilmenizi sağlayabilirsiniz.


 
Ergun Candan / Sınır Ötesi Yayınları
Tür: İnceleme-Araştırma

Bir zamanlar Orta Asyada yaşananlar atalarımızın bilinmeyen gizli tarihini oluşturmuş bir süreçtir. Bugün bile hala gizemini koru yan o günlerde yaşananlar Eski Türk Mitolojisini oluşturan bazı efsanelerle günü müze kadar gelebilmiştir.

Ergenekondan Çıkış Yaradılış ve Oğuz Kağan gibi efsanelerde atalarımızın o dönemde yaşa dıkları mitolojik bir dille anlatılmış durumdadır. Ancak ne yazık ki bu efsaneler üzerinde ezo terik temelli bir araştırma bilimsel çevrelerce yapılmamıştır.

Bu efsaneler aynı zamanda atalarımızın dinsel inançları hakkında da önemli bilgilerle doludur. Gök Tanrı Dininin kozmik bağlantıları ve inisiyatik içeriği bu mitolojilerin içinde bulunmakta dır. Söz konusu efsanelerin içindeki ezoterik semboller açıklığa kavuşturulduğunda hem atala rımızın o dönemler yaşadıkları hem da atalarımızın dinsel inançlarının temelleri gün ışığına çıkabilmektedir.

Atalarımızı hiçbir zaman yalnız bırakmayan Gök Kurt ve Şamanizm öncesi Gök Tanrı Dininin ağırlıklı olarak ele alındığı bu kitapta efsanelerle geleceğe iletilen mesajları da ilgiyle okuyacağınızı düşünüyoruz...

Gök Tanrı Dininden Şamanizme ve Şamanizmden de Anadolu Müslümanlığına intikal eden bu büyük kültür birikimi Ergun Candanın sade anlatımıyla sizlerle buluşuyor.

 
2. Hamur, karton, 179 sayfa, 2013
ISBN: 9789758312733