Klinik Psikolojiye Giriş - Işık Kitabevi
Logo

 • Cahillikler Kitabı 3 - Sağlık
  Werner Bartens
  Alfa Yayıncılık

  Kendi sağlığıyla ilgilenmeyen insan yoktur (en kötü ihtimalle sağlımız tehlikeye girdiğ... 

 • Milk and Honey
  Rupi Kaur
  Yabancı Dilde Kitaplar

  New York Times bestseller Milk and Honey is a collection of poetry and prose about survival... 

Türler » İnsan ve Toplum » Psikoloji » Klinik Psikolojiye Giriş

Klinik Psikolojiye Giriş


 

67.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
George P. Kramer, Douglas A. Bernstein, V. Phares / Mentis Yayıncılık
Tür: Psikoloji

Bu kitap ile üç amaç gerçekleştirilmeye çalışılmıştır. 
ilk olarak, özellikle donanımlı lisans öğrencileri alanın neler içerdiğine ve ge 
ğine dair net bir anlayışa sahip olmadan klinik, psikolojiye ilgi-duyduklarını ifade etmektedir. Ana dalı psikoloji olmayan daha da fazla miktardaki öğrenci ise aynı şekilde klinik psikolojiye dair daharfazla şey bilmek istemektedir. Her iki grubun da alana ait esaslı bir incelemeden yarar sağlayacağı düşünülmüştür. 
İkinci olarak, klinik psikoloji tarihini, kapsarfıını, işlevlerini, geleceğini ve tüm kuramsal görüşleri gözden geçiren bir akademik betimleme sunulmuştur. Kitap boyunca klinik psikolojide görgül araştırma geleneği savunulmuştur, çünkü bunun kuramsal konumdan bağımsız bir şekilde bütün klinisyenlerin takip edebileceği gerekli ve işe yarar bir bakış açısı olduğu düşünülmüştür. 
Üçüncü olarak, kitabın ilginç ve keyifle okunabilir olması hedeflenmiştir. 
Ayrıca, bu yedinci baskıda, önceki basımlarda olduğundan daha yoğun bir şekilde klinik uygulama ve karar verme konularının altı çizilmiş, çok sayıda vaka örneklerine ve senaryolara yer verilmiştir. Bu örneklerin pek çoğu kolay yanıtlanamayacak problemler sunduğundan, klinik uygulamada karar verme açısından kritik olan etik ilkelere ve mesleki davranış kurallarına da vurgu yapılmıştır. 
Klinik psikoloji alanı hızla değişiyor. Dolayısıyla kitabın bütün bölümlerinde araştırmaların ve diğer malzemelerin yüzlerce yeni referans ışığında kapsamlı bir şekilde güncellenmesi gerçekleştirilmiştir. Alandaki bilgiler her gün değiştiğinden öğrencilerin son gelişmeleri takip edebilmeleri için her bölümün sonunda çok sayıda web adresi eklenmiştir.

 
768 sayfa, 2014
ISBN: 9789944189101