İnme Sonrası Fizyoterapi ve Rehabilitasyon - Işık Kitabevi
Logo

 • Yükselen Bir Deniz
  Can Dündar
  Can Yayınları

  24 Yaşındaydı.
  Doğduğu topraklarda hürriyet ateşleri yakılırken, o Şam'da yapayalnızdı.... 

 • Kutsal
  Özge Erkin
  Müptela Yayınları

  Bir kadının meneviş gözlerine düşen aşkla sınanacak asi yüreği... Aşkının miladını... 

Türler » Akademik » Tıp Bilimleri » İnme Sonrası Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

İnme Sonrası Fizyoterapi ve Rehabilitasyon


 

72.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Ayşe Karaduman, Sibel Aksu Yıldırım, Öznur Tunca Yılmaz / Hipokrat Kitabevi
Tür: Tıp Bilimleri

Vasküler olayların yol açtığı fiziksel ve fonksiyonel yetersizlikler fizyoterapi ve rehabilitasyon alanında en çok emek harcanan klinik durumları oluşturmaktadır. İnme hastaları motor, duyusal, kognitif, emosyonel ve sosyal yönden klinisyenlere birçok ipucu vermekte; bu nedenle de fizyoterapi eğitiminde anahtar bir model olarak yararlanılmaktadır.İnme hastaları için,

rehabilitasyon;esas olarak günlük yaşamdaki ihtiyaçlarını başarıyla nasıl karşılayacaklarını yeniden öğrenme sürecidir. Multi ve interdisipliner, hasta merkezli ve etkin planlanmış bir rehabilitasyon süreci ile mortalite, hastanede kalış süresi ve kendine bakım aktivitelerindeki yardım ihtiyacının azaldığı, bireyin toplumsal yaşamına tekrar dönebildiği bilinmektedir. Son yıllarda nörobilim alanındakibaş döndürücü gelişmeler ve kanıta dayalı bilgilerdeki artış, inme rehabilitasyonu konusunda da pek çok bilgi,beceri ve yaklaşımın gelişimine neden olmuştur. Bu nedenle her bilim dalında olduğu gibi fizyoterapi ve rehabilitasyon alanında da yaşam boyu öğrenme sürecinin bir gereği olarak bilgi kaynaklarının güncellenmesi zorunlu hale gelmiştir.
Bu kitap bilim ile uygulama arasında köprü kurmayı hedefleyen bir bakış açısı ile inme rehabilitasyonu ekibi içinde klinikte özveri ile çalışan ve akademik yaşamda alanın gelişimine katkı veren fizyoterapistler ve fizyoterapi öğrencileri ile, inme rehabilitasyonu ekibinin diğer üyelerine yönelik güncel bir kaynak oluşturmak amacıyla yazılmıştır. Yazarlar inme sonrası fizyoterapi ve rehabilitasyon konusunda uzmanlaşmış akademisyen ve klinisyen fizyoterapistlerden oluşmaktadır. Kitabımız 14 bölümden oluşturulmuştur. İçerikte, inme kliniği, eşlikeden problemler, inmede tedavi yaklaşımları, rehabilitasyon aşamaları, motor öğrenme, fonksiyonel hareket ve özellikleri, nörogelişimsel tedaviler, inmeli hastaların değerlendirilmesinde kullanılan değerlendirme ölçekleri,inme ve ICF, teknoloji destekli rehabilitasyon, elektro fiziksel ajanlar, ortotik yaklaşımlar ve inme rehabilitasyonunda kanıta dayalı uygulamalara yer verilmiştir.


Kitabın yazılmasında öncelikle yoğun klinik ve akademik çalışmaları arasında, emeklerini esirgemeyen tüm bölüm yazarlarına teşekkür ederiz.
Özenle hazırladığımız kitabımız için özgün bir tasarım geliştiren, çok yönlü yaklaşımı bizce çok güzel ifade eden kapak tasarımı için Sevgili Meslektaşımız Doç. Dr. Mehmet Gürhan Karakaya’ya bölüm yazarlığının yanı sıra verdiği bu eşsiz katkı nedeniyle müteşekkiriz.
Akademik çalışma hayatımızın en değerli ürünlerinden birisi olan bu kitabın yazımı sırasında akademik çalışmalarımıza anlayış ve sabır göstererek zaman ayırabilmemize verdikleri destek nedeniyle ailelerimize ve klinik çalışmalarımızın yükünü bizlerle paylaşan sevgili meslektaşlarımız Dr. Fizyoterapist Muhammed Kılınç,Dr.Fizyoterapist İpek Alemdaroğlu ve Uz.Fizyoterapist Ender Ayvat’a; ayrıca teşekkür ederiz.


Kitabın basım aşamasında bizlere sabır ve sınırsız destek veren Sayın Ali Çelik’e ve tüm Pelikan Yayıncılık çalışanlarına teşekkür ederiz.Bizlere bu kitabın yazılması ve tüm akademik çalışmalarımız için ilham veren inme hastalarımıza şükranlarımızı sunarız.

Saygılarımızla.

 
1. Hamur, karton, 272 sayfa, 2013
ISBN: 9786056305832 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • Sen Kimseyi Sevemezsin
  Gül Ersoy
  Doğan Kitapçılık

  Sen Kimseyi Sevemezsin

   

  “Alarmlardan, sirenlerden, çarklardan,... 

 • Tarikat
  Maxime Chattam
  Panama Yayıncılık

  Dünya üzerindeki her bir insana karşılık bir buçuk milyar böceğin olduğunu ... 

 • Hep Seni Diledim
  Jill Shalvis
  Nemesis Kitap

  Elle’in hayattaki öncelikleri arasında kariyeri, arkadaşları ve topuklu ayakkabıları y... 

 • En Güzel Hatam
  Vi Keeland
  Yabancı Yayınevi

  Rachel, Caine West’le ilk kez karşılaştığında bir bardaydı. Onu en iyi arkadaşının dalavere... 

 • Dünyanın Merkezine Yolculuk
  Jules Verne
  Siyah Beyaz Yayınları

  Profesör Trevor Anderson genç yeğeni Sean Anderson’u karşılar.

  Sean, ann...