Doğum ve Kadın Sağlığı Hemşireliği - Işık Kitabevi
Logo
Türler » Akademik » Tıp Bilimleri » Doğum ve Kadın Sağlığı Hemşireliği

Doğum ve Kadın Sağlığı Hemşireliği


 

99.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Lale Taşkın / Akademisyen Kitabevi
Tür: Tıp Bilimleri

Kadınla ilgili uluslar arası konferanslarda, kadının güçlendirilmesinin hem bir amaç hem de insanlığın yaşam standartının yükseltilmesinde bir araç olduğu belirtilmekte ve bu nedenle kadınların ulaşılabilir en yüksek standartta fiziksel ve zihinsel sağlığa sahip olmaları gerektiği önemle vurgulanmaktadır.

Görüldüğü gibi kadın sağlığının güçlendirilmesi ile sadece kadının kendi özelinde değil aynı zamanda toplumsal düzeyde geniş boyutlu bir yarar da sağlanmış olacaktır. Elinizdeki bu kitap böylesine önemli bir konu alanına sahip olan doğum-kadın sağlığı ve hastalıkları ile ilgili derslerin hemşire ve ebe eğiticiler ve öğrenciler için daha yararlı ve kolay işlenebilmesine katkı sağlamak amacı ile hazırlanmıştır.

Kitabın içeriği ülkemizdeki hemşirelik ve ebelik lisans müfredat programındaki doğum- kadın sağlığı ve hastalıkları konuları ile ilgili dersleri destekleyecek şekilde planlanmıştır. Kitap yazım için hazırlanırken öğrencinin ihtiyacı olan kullanabileceği bilgileri kapsaması amaçlanmış, bu nedenle konular mümkün olduğu kadar ayrıntılardan arındırılarak yazılmıştır. Ancak bilginin hızla geliştiği çağımızda her basım ile birlikte ihtiyaç duyulan yeni bilgiler ve düzenlemeler kitaba kaçınılmaz olarak girmektedir.

Bir önceki basımda aile planlaması bölümü içinde yer alan infertilite konusu genişletilerek "İnfertilite ve Yardımcı Üreme Teknikleri" başlığında yeni bir bölüm olarak kitaba eklenmiş, Doğum Eylemi, Yenidoğan Beslenmesi, Riskli Yeni Doğan ve Aile Planlaması bölümleri yeni bilgilerin ışığında yeniden düzenlenmiş, kitap içeriği yazım ve imla hataları, konu ve tablo başlıkları, şekillerin daha anlaşılır olması açısından dikkatle gözden geçirilmiş ve gerekli düzenlemeler yapılmıştı. Bu basımda da "Doğum Sonu Dönemde Riskli Durumlar" (bölüm 20) yeniden gözden geçirilerek genişletilmiştir.

Her basımda daha iyi olması için üzerinde çalıştığım kitabın bu basımının da hemşirelik ve ebelik öğrencilerine, eğitimcilerine ve meslektaşlarımıza yararlı olmasını dilerim.

Ankara 2014 Prof. Dr. Lâle TAŞKIN

 
2. Hamur, karton, 758 sayfa, 2016
ISBN: 9789759466104 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

  • Evrim ve Bitmeyen Kapışma
    Yusuf Fidan
    Siyah Beyaz Yayınları

    “Evrimin ışığıyla aydınlatılmadıkça, biyolojide hiçbir şey bir anlam ifa...