Anatomia (ciltli 2. baskı) - Işık Kitabevi
Logo
Türler » Akademik » Tıp Bilimleri » Anatomia (ciltli 2. baskı)

Anatomia (ciltli 2. baskı)


 

140.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Mete Edizer / O'TIP
Tür: Tıp Bilimleri

Anatomi vücudun normal şeklini, yapısını, içerdiği organları ve bu organlar arasındaki yapısal, görevsel ilişkileri inceleyen bilim dalıdır. Günümüzde anatomik oluşumların şekilsel yapılarına ek olarak işlevsel özelliklerinin de önem kazanması ile hücresel ve moleküler düzeydeki incelemeler de anatominin sınırlarını genişletmektedir. Bu nedenle Sağlık eğitimi alan öğrencilere kalıplaşmış, sıradan ve işlevsel bağlantılara önem vermeyen ezber bilgilerin verilmesi hem öğrenimi zorlaştırmakta, hem de bu bilgilerin kısa zaman sonra işe yaramaz düşüncesiyle unutulmasına neden olmaktadır. Anatomik yapılara ait işlevlerin ve diğer yapılarla bağlantılarının birlikte öğrenilmesi, insan vücudunun öğrenilmesini daha kolay anlaşılır kılmaktadır. Elinizdeki kitapta ayrıntılarından çok doku ve organların genel özellikleri ve klinikte işlevsel olarak bilinmesi gereken noktalar üzerinde durulmuş, çağdaş tıp ve sağlık eğitimine katkı sağlanmaya çalışılmıştır.
Mesleği öğrendiğim Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı öğretim üyesi rahmetli sayın Prof. Dr. M. Tarık Günbay’a ve doktoramda bana yol gösteren sayın Prof. Dr. A. Orhan Mağden’e teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Anatomi ve eğitim alanındaki gelişimime devam ettiğim Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı’ndaki öğretim üyelerine, asistan arkadaşlarıma, Histoloji-embriyoloji Anabilim Dalı başta olmak üzere tüm anabilim dallarındaki değerli dostlarıma da buradan minnet duygularımı iletiyorum. Özellikle bölüm içi huzuru her zaman ön plana getiren Prof. Dr. Nihal İçten, Prof. Dr. Sait Bilgiç, Prof. Dr. Ahmet Uzun’a, sterolojinin kapısını bana açan Prof. Dr. Bünyamin Şahin ve Prof. Dr. Süleyman Kaplan ile rahmetli Prof. Dr. Adnan Korkmaz’a en derin sevgi ve şükranlarımı iletiyorum. Kongrelerde, seminerlerde, toplantılarda bizlere önderlik eden, bilimsel ve etik gelişimimizde örnek olan tüm hocalarımı ve arkadaşlarımı sevgi ve saygıyla selamlıyorum.
Elinizdeki bu ders kitabının basımında her türlü kolaylığı sağlayan O’TIP Kitabevi sahibi sevgili Samuray Atacan’a, Somso modellerin fotoğraflarının kullanımında önemli katkılar veren Merkim Ltd. Şti. sahibi değerli dostum Eralp Eryaşar’a ve dizgi ile son noktayı koyan sevgili Aslı Deniz’e çok teşekkür ediyorum.
Bütün cerrahi bilim dallarının doğum sancısını çekmiş olan anatomiyi daha iyi, daha kolay, daha kalıcı anlatacak eserlerde buluşmak dileklerimle.

 
Kuşe, Ciltli, 392 sayfa, 2, 2017
ISBN: 9786059259224 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • Sen Kimseyi Sevemezsin
  Gül Ersoy
  Doğan Kitapçılık

  Sen Kimseyi Sevemezsin

   

  “Alarmlardan, sirenlerden, çarklardan,... 

 • Tarikat
  Maxime Chattam
  Panama Yayıncılık

  Dünya üzerindeki her bir insana karşılık bir buçuk milyar böceğin olduğunu ... 

 • Hep Seni Diledim
  Jill Shalvis
  Nemesis Kitap

  Elle’in hayattaki öncelikleri arasında kariyeri, arkadaşları ve topuklu ayakkabıları y... 

 • En Güzel Hatam
  Vi Keeland
  Yabancı Yayınevi

  Rachel, Caine West’le ilk kez karşılaştığında bir bardaydı. Onu en iyi arkadaşının dalavere... 

 • Dünyanın Merkezine Yolculuk
  Jules Verne
  Siyah Beyaz Yayınları

  Profesör Trevor Anderson genç yeğeni Sean Anderson’u karşılar.

  Sean, ann...