Viral Pazarlama - Işık Kitabevi
Logo

 • Çat'la Pat (Tiyatro)
  Sadık Arslan
  Bu Yayınevi

  Çat'la Pat - Sadık Aslankara - Bu Yayınevi "Sahnelenmemiş oyun, şişirilmemiş balona benzer... 

 • Zihin Nasıl Çalışır
  Steven Pinker
  Alfa Yayıncılık

  Türler » Akademik » İşletme-Finans-Pazarlama-Muhasebe » Viral Pazarlama

  Viral Pazarlama


   

  32.00 TL


  Stok Durumu

  Mevcut
  Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


   
  Murat Çakırkaya / Eğitim Kitabevi
  Tür: İşletme-Finans-Pazarlama-Muhasebe

  Günümüzde pazarlamacılar, bir markanın ya da bu markaya ait ürün veya hizmeti kullanmanın ne kadar muhteşem olduğunun seslendirildiği eski eski numaraların eskiden olduğu gibi işe yaramadığının farkına varmışlardır.

  Viral pazarlama; “İçeriğinin kurumca belirlenerek kıvılcımı kurum tarafından çıkarılan ürün, marka, ya da hizmet ile ilgili mesajların, online iletişim kanallarıyla gönüllü tüketiciler arasında bir virüs gibi yayılmasını sağlayan ve sonunda mutlaka bir aksiyon alınan online bir pazarlama çeşidi” dir. İyi kurgulanmış viral pazarlama uygulamalarının önümüzdeki dönemde daha yoğun olarak pazarlama stratejilerinde yer alması kuvvetle muhtemeldir.

  Viral pazarlamanın internet ve sosyal ağ kullanımı üzerinden gerçekleştirilmesi nedeniyle, günümüz iletişim araçlarının önemli bir üyesi olan Y nesli, kullanımı her geçen gün daha da yaygınlaşan Internetin aktif kullanıcıları arasındadır. Dolayısıyla tüketicilerin birbirleri arasındaki ilişki ağından faydalanarak ürün ve ve hizmet pazarlama temeline dayanan Viral Pazarlamanın önemli hedef kitlelerinden biri de doğal olarak Y nesli olacaktır. Bu neslin perakende risk algıları ve mağaza sadakat anlayışları önem taşımaktadır. Çünkü Türkiye genelinde Y nesli, toplum nüfusun %32,50’sini, işgücünün %45,62’sini ve istihdamın ise %43,86’sını yani yaklaşık yarısını oluşturan en kritik nesil durumdadır.

   
  2. Hamur, karton, 286 sayfa, 2018
  ISBN: 9786059831925 
   
   
   
   
       
       

Yeni Eklenenler

 • Yazınsal Eleştiri
  Charles E. Bressler
  Atıf Yayınları

  Yazınsal Eleştiri, edebiyat alanında hiç deneyimi olmayanlar i&ccedi...