Rekabetçi Değerler Liderliği - Işık Kitabevi
Logo

 • Büyük Plan
  Wolfgang Schorlau
  İletişim Yayınları

  Çok zengin siyasi, toplumsal ve tarihî arka plan bilgisini hikâyelerine yedire... 

 • Ormandaki Kraliçemiz
  David Guterson
  Artemis Yayınları

  "Guterson'ın en iyi romanı."
  -Chicago Sun Times

  "David Guterson'dan yine virt&uum... 

Türler » Akademik » Rekabetçi Değerler Liderliği

Rekabetçi Değerler Liderliği


 

28.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Selahattin Turan Sedat Gümüş / Pegem Akademi Yayınları
Tür: Akademik

“Mükemmel bir şekilde sunulan ve rahat okunan bir eser. Kitap örgütsel verimlilik ve rekabetçi değerler modeline ilgi duyan herkesin dikkatini çekecektir.”
- Economic Outlook and Business Review
“Bu kitabı liderliği anlamak ve uygulamak isteyen herkese tavsiye ederim. Liderlik sıklıkla X Teori`ye karşı Y Teori, yöneticilere karşı liderler, işlemsele karşı dönüşümsel, başlamaya karşı üzerinde düşünme gibi birbirine zıt kavramlar şeklinde ifade edilir. Bu kitapta sunulan Rekabetçi Değerler Modeli bu ikililikleri aşmıştır. Kitap günümüzün karmaşık ve çoğulcu örgütleri için kritik olan rekabet hâlinde ancak birbirini tamamlayan sekiz değeri açıklamaktadır. Model sekiz liderlik rolü arasında dengeye duyulan ihtiyacı ve liderlik rollerinin kolektif çabaları kolaylaştırdığı veya engellediği durumlarda bağlam, zamanlama ve durumsallığın göz önünde bulundurulmasını vurgulamaktadır. Ben uzun yıllar boyunca Rekabetçi Değerler Modeli’ nin gelişimini ve testlerini takip ettim. Model hem teoriye hem de uygulamaya önemli katkılarda bulunmaktadır. öğrenciler ve yöneticiler için pozitif öğrenmeleri teşvik etmektedir.”
- Andrew H. Van de Ven, Minnesota üniversitesi, ABD
Bir şirkette değer geliştirmek oldukça karmaşık bir çabadır. Ancak karmaşıklığına rağmen değer geliştirmek her girişimcinin, her çalışanın ve her liderin hedefidir. Rekabetçi Değerler Modeli liderlerin daha derin anlamalarına ve daha etkili hareket etmelerine yardımcı olabilir. Bu çerçeveyi kapsamlı bir şekilde sunan bu ilk kitapta yazarlar, modelin temel unsurlarını tartışmakta ve değer kavramının yeniden düşünülmesine odaklanmaktadırlar. Liderlerin sürdürülebilir değişimi sağlamak adına kullanabilecekleri özel araç ve teknikleri vurgulamaktadırlar.
Rekabetçi Değerler Modeli etkili liderliği teşvik edecek, örgütsel verimliliği geliştirecek ve değer geliştirmeyi destekleyecek uygulanabilir bir modele olan ihtiyaca cevap olarak geliştirildi. Kitap liderlerin değer geliştirmeye ilişkin farklı düşünmelerine yardımcı olmakta ve amaçların nasıl açık hâle getirileceğini, uygulama ile nasıl birleştirileceğini ve insanların nasıl yönlendirileceğini göstermektedir. İşletme tarihindeki en önemli 40 modelden birisi olarak adlandırılan bu model 25 yılı aşkın bir süredir örgütlerde çalışıldı ve test edildi. Dünya çapında yüzlerce şirket tarafından kullanılan Rekabetçi Değerler Modeli bir harita, bir örgütleme mekanizması, anlamlandırıcı bir araç, yeni fikirler için bir
kaynak ve bir öğrenme sistemi olarak hizmet etmektedir.
Kim S. Cameron Michigan üniversitesi Yönetim ve örgüt alanında profesör, Robert E. Quinn Michigan üniversitesi İşletme Yönetimi Bölümünde Margaret Elliot Tracey profesörü, Jeff DeGraff Michigan üniversitesi Ross Yönetim Fakültesinde Yönetim Uygulamaları profesörü ve Anjan V. Thakor Washington üniversitesi Olin Yönetim Fakültesinde Finans Bölümü John E. Simon profesörü.

 
2. Hamur, karton, 184 sayfa, 2015
ISBN: 9786053180814 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • 50 Maddede İlişkiler
  Adil Yıldırım
  Karakarga

  Kadınlar için erkekleri anlama rehberi İlişkide mutluluk arıyor ancak bulamıyor musunuz? A... 

 • Kaygının Anlamı
  Rollo May
  Okuyan Us Yayınları

  Rollo May Can sıkıntısından kaçarız. İçimizin bize söyle... 

 • Yazınsal Eleştiri
  Charles E. Bressler
  Atıf Yayınları

  Yazınsal Eleştiri, edebiyat alanında hiç deneyimi olmayanlar i&ccedi...