Hemşireliğe İlk Adım - Işık Kitabevi
Logo
Türler » Akademik » Tıp Bilimleri » Hemşireliğe İlk Adım

Hemşireliğe İlk Adım


 

27.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Dilek DEMİREZEN AKKUŞ / Akademi Yayınları
Tür: Tıp Bilimleri

HEMŞİRELİĞE İLK ADIM

“Geleneksel olarak toplumun hemşireliğe yüklediği görev “bakmak’tır’’. Bakılacaklar listesine kendimizi de kattığımız anda iyi hissetmeyi ve farkında yaşamayı öğreneceğiz”. Hemşireliğe İlk adım Kitabı; “kendine bakmanın” nasıl mümkün olabileceğini anlatıyor. Kitap temelde dört bölüm içeriyor; birinci bölüm, bireyin kendisini ailesini ve yaşamında karmaşa oluşturabilecek sorunlarını tanıyabilmesinde okuyucuya farklı bakış açıları sunarken, ikinci bölümde, yaşamımızda anlamlandıramadığımız, yaşamımızı zora sokan, işlevselliğimizi bozan birçoğumuzun “tükenme” olarak nitelediği dip nokta “bittim” adı altında tanımlanıyor. Sorunu tanımlamak için farklı bakış açılarının tanıtıldığı üçüncü bölümde; yazarın yaşamın dengesi olarak kabul ettiği, var olma - ait olma - yapabilme süreçleri anlatılıyor. Ayrıca yaşamın dengesi süreçlerinin yeterli işleyip işlemediğini değerlendiren bir de “VAY” Testi de okuyucunun değerlendirmesine sunuluyor.

Anlamlı ve doyumlu bir yaşam tarzı geliştirebilmek için yararlanılabilecek bir yöntem olan 12 basamak programının da anlatıldığı dördüncü ve son bölümde; inancın gücü, şimdi ve burada yaklaşımı, güç ve güçsüzlüğün farkındalığı, bağımsızlık ve bağlılık ayrımı ve hemşirelikte canlı ve mutlu kalabilme işleniyor.

Hemşirelik bölümünde okuyan öğrencilerin ifadeleri ile örneklendirilen, yazarın kendi yaşamından verdiği örneklerle ve karikatürleri ile süslenen kitap, lisans öğrencilerinin ve mezunlarının yaşamlarını anlamlandırmalarında, “mesleğe ve kendilerine iyi bakmalarında” bir farkındalık oluşturmak için tasarlandı.

 
2. Hamur, karton, 143 sayfa, 2017
ISBN: 9786058210615 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • Uyku Kitabım - Gündüz Gece
  Pınar Sibirsky
  Büyükada Yayıncılık

  Sevgili anne ve babalar,

  Elinizdeki bu kitap yalnızca bir hikâye kitabı değil, her o... 

 • Kumru Size Emanet
  Handan Tan
  Yazılı Kağıt Yayınları

  Handan Tan’ın öyküleri gerçeği okura derinden, incelikle söyl&u...