Epilepsi, Yani Sara - Işık Kitabevi
Logo
Türler » Aile » Epilepsi, Yani Sara

Epilepsi, Yani Sara


 

34.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Sabiha Paktuna Keskin / Boyut Yayın Grubu
Tür: Aile

Anneler, size çok iş düşüyor.

Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskinin yapmış olduğu çalışmalar sonucu ortaya çıkan Epilepsi, yani Sara epilepsili çocuk anneleri için mükemmel bir kılavuz niteliği taşıyor. 
Aynı zamanda bir epilepsi annesi olan Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin Epilespili çocuk annelerinin epilepsiyi tanımaları gerektiğine inanıyorum. Çünkü oğlumun epilepsisi bana, düşmanı tanımadan savaşmanın, savaşı kaybetmek olduğunu öğretti diyor. 

Epilepsi hastalığının ne olduğundan, tedavi yöntemlerine kadar birçok konu başlığının ele alındığı Epilepsi, yani Sara epilepsiyi anne ve çocuk açısından ele alıyor. Hastalığın kişiler üzerindeki psikolojik yanının öneminin vurgulandığı kitapta annelere rehber niteliği taşıyan bilgiler yer alıyor. 

Epilepsi nedir, ne değildir? Nasıl tedavi edilir? Nöbet tipleri nelerdir ve nöbet sırasında neler yapılır? Doktorunuzu aramanızı gerektirecek durumlar nelerdir? Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin bu soruların cevaplarının yanı sıra daha birçok konuya değiniyor. 

Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin, gerçek olaylardan yola çıkarak kurguladığı kitabında, ev kadını bir annenin anlatımında tüm epilepsili çocuk annelerine sesleniyor. Epilepsiyi tanıyan biri olan Keskin, Oğlumun üç aylıkken geçirdiği ilk havalede yaşadığım yoğun duyguları anlatmam mümkün değil. Beni ancak böyle bir olay yaşamış anneler anlayabilir. Bir de çok sevdiği yakınının ölümüne şahit şahit olmuş biri diyor.

 
2. Hamur, karton, 83 sayfa, 2013
ISBN: 9789752307469 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • Adalarımız
  Ali Fuat
  IQ Kültür Sanat Yayıncılık

  “Adaların ve adalıların iç yüzlerine nüfûz ede... 

 • Danilo İle Mutlu Tarifler
  Danilo Zanna
  Doğan Kitapçılık

  Danilo İle Mutlu Tarifler

   “Yemeklerle oynamayı, farklı lezzetleri birleştirm... 

 • Mevsim Normalleri
  Neslihan Önderoğlu
  Can Yayınları

  “Farkında mısın anne,” dedim. “Biz nerde bir ayna görsek kendimize bakmada... 

 • Yakınlık Korkusu
  Neslihan Önderoğlu
  Can Yayınları

  Tutkuyla bağlı olduğun bir şey var mı?
  Nasıl yani?
  Ne b...