Rekabet ve Çatışma - Sosyoloji Bilimi - Işık Kitabevi
Logo

 • Müziğin Öyküsü
  Stefano Catucci
  Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

  -İlk müzik enstrümanlarından en modern tekniklere kadar uzanan, resimlerle zengin... 

 • Işıkları Dolaşan Çocuk
  Aytül Akal
  Uçanbalık Yayıncılık

  Gece olmuş, Sokak lambaları yanmış. Gökte yıldızlar parlıyormuş, ama çocuk uyumak ist... 

Türler » İnsan ve Toplum » Sosyoloji » Rekabet ve Çatışma - Sosyoloji Bilimi

Rekabet ve Çatışma - Sosyoloji Bilimi


 

29.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Robert Ezra Park / Pinhan Yayıncılık
Tür: Sosyoloji

“Rekabet canlılar dünyasında evrenseldir. Normal şartlar altında, en ilgili olanlar tarafından dahi fark edilemez. Ancak kriz dönemlerinde, insanlar ortak yaşamlarının şartlarını kontrol etmek amacıyla yeni ve bilinçli bir çaba gösterdiklerinde, rekabet ettikleri güçler şahıslar ile özdeşleşir ve rekabet çatışmaya dönüşür.”
“Rekabet canlılar dünyasında evrenseldir. Normal şartlar altında, en ilgili olanlar tarafından dahi fark edilemez. Ancak kriz dönemlerinde, insanlar ortak yaşamlarının şartlarını kontrol etmek amacıyla yeni ve bilinçli bir çaba gösterdiğinde, rekabet ettikleri güçler şahıslar ile özdeşleşir ve rekabet çatışmaya dönüşür.”
Robert Ezra Park, insanın evrensel doğasının en önemli kavramlarından ikisini biyolojiden psikolojiye, siyaset biliminden sosyolojiye uzanan geniş bir çerçeve içerisinde okurun ilgisine sunuyor. 20. yüzyılın başında kaleme alınmış; zamanının düzeyini yansıtan ve bugün eleştirel bir gözle daha iyi değerlendirebileceğimiz kısa ve dikkat çekici okuma parçaları eşliğinde… Park’ın eserleri sosyal bilimlerin henüz emeklemeye başladığı günlerden günümüze tutulmuş birer fener gibi…

 
2. Hamur, karton, 208 sayfa, 2018
ISBN: 9786059460378