Geriatri Hemşireliği - Işık Kitabevi
Logo

 • Edebiyat Yazıları
  Theodor W. Adorno
  Metis Yayınları

  Adorno'dan kültürel göndermelerini ve Türkçede okunabilirliğini gö... 

 • Goethe
  Goethe
  Say Yayınları

  Türler » Akademik » Tıp Bilimleri » Geriatri Hemşireliği

  Geriatri Hemşireliği


   

  65.00 TL


  Stok Durumu

  Mevcut
  Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


   
  Sevgisun Kapucu / Hipokrat Kitabevi
  Tür: Tıp Bilimleri

  Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşlı nüfusta hızlı bir artış gözlenmektedir. Bu nedenle geriatrik hastaya hizmet verecek deneyimli ve profesyonel bir hemşire grubuna gereksinim olduğu gözardı edilemez bir gerçektir. 15 yıldan fazla süredir Geriatri Hemşireliği, 24 yılı aşkın bir süre ile hemşirelik eğitimi verdiğim zaman zarfında, gerek öğrencilerimizin gerekse akademisyen ve klinisyen olarak çalışan meslektaşlarımızın güncel bir kaynak olarak kullanabileceği geriatri hemşireliği alanına özel kitapların eksikliğini ve bu nedenle sistematik bir bilgi ve kaynak erişimi noktasında güçlükler yaşandığını farkettim. Oysa sağlık hizmetlerinde gelişen ve hızla değişim gösteren teknolojik ve bilimsel devinim hareketleri yalnızca yaşlı popülasyonunda artış göstermekle kalmayıp aynı zamanda günümüzde bu özel grubun tedavi ve bakımından sorumlu olan Geriatri Hemşirelerinin de yetişmesini zorunlu kılmıştır. Bu bağlamda öğrenci, klinisyen ve akademisyenlerin kolaylıkla ulaşıp, güncel ve kanıta dayalı bakıma yönelik bilgi ve becerileri bir arada bulabileceği, alana önemli katkılar sağlayacağını düşündüğüm Geriatri Hemşireliği kitabının öğrenci, akademisyen ve klinisyen hemşireler için orijinal ve güncel bir bilimsel kaynak olacağına inanıyorum.

  Bu kitap, lisans düzeyinde eğitim alan hemşirelik öğrencileri için geriatri hemşireliği alanına özel, temel düzeyde bilgilerin yer aldığı bir kaynak olmakla birlikte, aynı zamanda lisansüstü eğitim alan ve klinik veya sahada hemşirelik mesleğini icra eden meslektaşlarımızın da gerontoloji/geriatri hemşireliğinin geçmişten günümüze kadar göstermiş olduğu gelişim sürecinden yaşlı bireyin sağlık, hastalık durumu, toplumun yaşlılığa yönelik bakışı, yaşlı bireye formal ve informal bakım verenler ve yaşlılıkla ilgili politikalara kadar geniş bir perspektifle ele alınan konular hakkında kapsamlı bilgilere ulaşacağı bir rehber niteliği de taşımaktadır.

  Kitabın hazırlanmasında katkı sağlayan tüm öğretim üye ve elemanlarına değerli katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Geriatri Hemşireliği kitabının mesleki alana önemli katkılar sağlamasını dilerim.

   
  2. Hamur, karton, 474 sayfa, 2019
  ISBN: 9786057874092 
   
   
   
   
       
       

Yeni Eklenenler

 • Garfield Pişiriyor
  Jim Davis
  Güloğlu Yayıncılık

  Dört Atlı
  Christopher Hitchens
  Kuzey Yayınları

  Kendime Dersler
  Uğurca Akyüz
  Payda Yayıncılık

  Prof. Dr. Uğurcan Akyüz’ün “Kendime Dersler bir dekanın yazıları” adl... 

 • Hesap Lütfen
  Ceylan Özge Kunduz , Elif Yirmibeşoğlu
  Mundi

  Şair Edip Dürüst Tüccar Leon Bahar'ı Takdimimdir
  Nurten Yalçın Erüs
  Kırmızı Beyaz Yayınları

  Ankaralı Yuda Leon Bahar…

  Şiire tutkundu, tek bir şiir yazamadı. Iskalanmış bir&nbs...