Geriatri Hemşireliği - Işık Kitabevi
Logo

 • Yabancı
  Albert Camus
  Can Yayınları

  "Albert Camus"nün ( 1913-1960) en tanınmış, en çok yabancı dile çevrilmiş, en ... 

 • Tarih Öncesi Türkler
  Olcas Süleymenov
  Teas Press

  Slav ve Türk dilleri üzerine yapılan araştırmalar yıllarca birbirinden kopuk şekilde y&... 

Türler » Akademik » Tıp Bilimleri » Geriatri Hemşireliği

Geriatri Hemşireliği


 

72.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Sevgisun Kapucu / Hipokrat Kitabevi
Tür: Tıp Bilimleri

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşlı nüfusta hızlı bir artış gözlenmektedir. Bu nedenle geriatrik hastaya hizmet verecek deneyimli ve profesyonel bir hemşire grubuna gereksinim olduğu gözardı edilemez bir gerçektir. 15 yıldan fazla süredir Geriatri Hemşireliği, 24 yılı aşkın bir süre ile hemşirelik eğitimi verdiğim zaman zarfında, gerek öğrencilerimizin gerekse akademisyen ve klinisyen olarak çalışan meslektaşlarımızın güncel bir kaynak olarak kullanabileceği geriatri hemşireliği alanına özel kitapların eksikliğini ve bu nedenle sistematik bir bilgi ve kaynak erişimi noktasında güçlükler yaşandığını farkettim. Oysa sağlık hizmetlerinde gelişen ve hızla değişim gösteren teknolojik ve bilimsel devinim hareketleri yalnızca yaşlı popülasyonunda artış göstermekle kalmayıp aynı zamanda günümüzde bu özel grubun tedavi ve bakımından sorumlu olan Geriatri Hemşirelerinin de yetişmesini zorunlu kılmıştır. Bu bağlamda öğrenci, klinisyen ve akademisyenlerin kolaylıkla ulaşıp, güncel ve kanıta dayalı bakıma yönelik bilgi ve becerileri bir arada bulabileceği, alana önemli katkılar sağlayacağını düşündüğüm Geriatri Hemşireliği kitabının öğrenci, akademisyen ve klinisyen hemşireler için orijinal ve güncel bir bilimsel kaynak olacağına inanıyorum.

Bu kitap, lisans düzeyinde eğitim alan hemşirelik öğrencileri için geriatri hemşireliği alanına özel, temel düzeyde bilgilerin yer aldığı bir kaynak olmakla birlikte, aynı zamanda lisansüstü eğitim alan ve klinik veya sahada hemşirelik mesleğini icra eden meslektaşlarımızın da gerontoloji/geriatri hemşireliğinin geçmişten günümüze kadar göstermiş olduğu gelişim sürecinden yaşlı bireyin sağlık, hastalık durumu, toplumun yaşlılığa yönelik bakışı, yaşlı bireye formal ve informal bakım verenler ve yaşlılıkla ilgili politikalara kadar geniş bir perspektifle ele alınan konular hakkında kapsamlı bilgilere ulaşacağı bir rehber niteliği de taşımaktadır.

Kitabın hazırlanmasında katkı sağlayan tüm öğretim üye ve elemanlarına değerli katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Geriatri Hemşireliği kitabının mesleki alana önemli katkılar sağlamasını dilerim.

 
2. Hamur, karton, 474 sayfa, 2019
ISBN: 9786057874092 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • Dünya Atlası
  Marie Renee Guilloret, Emilie Beaumont
  Mandolin

  Dünya Atlası

   

  Çocuklar bu resimli kitapla birlikte içind... 

 • Tevarih-i Al-i Osman
  İbn Kemal Kemalpaşazade
  Çamlıca Basım Yayın

  Tevarih-i Al-i Osman

   

   

  Büyük âlim ve tarih&cce...