Nörorehabilitasyonda Müzik Terapi Yöntemleri Klinisyenler için Kılavuz - Işık Kitabevi
Logo

 • Gece ve Gündüz
  Virginia Woolf
  İletişim Yayınları

  Gece ve Gündüz Virginia Woolf'un ikinci romanıdır. Woolf'un "bilinç akışı" tekni... 

 • Alman İdeolojisi
  Karl Marx, Friedrich Engels
  Kor Kitap

  “Alman İdeolojisi”, Marx ve Engels’in kendi görüş açılarıyla &... 

Türler » Akademik » Tıp Bilimleri » Nörorehabilitasyonda Müzik Terapi Yöntemleri Klinisyenler için Kılavuz

Nörorehabilitasyonda Müzik Terapi Yöntemleri Klinisyenler için Kılavuz


 

72.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Öznur Tunca Yılmaz / Hipokrat Kitabevi
Tür: Tıp Bilimleri

Nörorehabilitasyonda Müzik Terapi Yöntemleri

Klinisyenler için Kılavuz

Prof. Dr. Öznur Tunca Yılmaz

Son yıllarda Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında çeviri veya özgün birçok kitap yayımlanmıştır. Hipokrat yayınevi bu kitapların birçoğunu bünyesinde barındırarak bizlere önemli bir kaynak oluşturmuştur.

Müzik Terapinin Nörorehabilitasyonda nasıl kullanıldığı ve etkilerini ortaya koyan, Felicity Baker ve Jeanette Tamplin tarafından kaleme alınan bu kitap müzik terapiyi tedavide kullanan/kullanacak klinisyenler için vazgeçilmez bir rehber olacaktır. Her bölümün birbirinden bağımsız oluşu hem kolay okunmasını hem de kolay anlaşılmasını sağlayacaktır. Yazarların da belirttiği özellik, bu el kılavuzunu net ve anlaşılır hale getirmiştir. Ayrıca Müzik Terapi uygulamalarını örneklerle açıklayan bu kitabı okuyucuların kendi dilinde okuma şansını elde etmesinin önemli bir ayrıcalık olduğu görüşündeyim.

Müziğin hareketi ortaya çıkartan, yönlendiren ve düzenleyen itici gücünün hastaların tedavi sürecinde uygulanan diğer yaklaşımların başarısını arttıracağı düşüncesiyle yola çıktık ve bu kitabın çevirisini yapmaya karar verdik. Kitabın çevirisi sırasında bir dilden diğerine çeviri yaparken oluşabilecek çeşitli güçlüklerle biz de ekip olarak karşılaştık. Çeviri sırasında öncelikli ilkemiz en doğru ve anlaşılır biçimde içeriği okuyucuyla paylaşmaktı. Bu sebeple kitapta verilen örneklerde İngilizce şarkı isimleri ve sözlerin orijinali korundu.

Bir doktora dersi kapsamında Sevgili Öğrencim Uzm. Fzt. Kartal Selici’nin çabasıyla başlattığımız bu çeviri sürecine katkıda bulunan Sevgili Doç. Dr. İpek Gürbüz, Doç. Dr. Selen Serel Arslan ve Uzm. Fzt. Merve Akçil Bulguroğlu’na teşekkür ederim. Kitabın grafik-tasarım sürecinde destek veren Sayın Hüseyin Çağlıkasap’a, çalıştığımız diğer birçok projede olduğu gibi her konuda yardımcı olan Sayın Ali Çelik’e ve Hipokrat Yayınevi’nin çok değerli çalışanlarına gönülden teşekkür ederim.

 
2. Hamur, karton, 256 sayfa, 2019
ISBN: 9786057874122 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • Dünya Atlası
  Marie Renee Guilloret, Emilie Beaumont
  Mandolin

  Dünya Atlası

   

  Çocuklar bu resimli kitapla birlikte içind... 

 • Tevarih-i Al-i Osman
  İbn Kemal Kemalpaşazade
  Çamlıca Basım Yayın

  Tevarih-i Al-i Osman

   

   

  Büyük âlim ve tarih&cce...