Antisepsi Dezenfeksiyon ve Sterilizasyon Tipleri, Etkileri ve Direnç - Işık Kitabevi
Logo

 • Yaşam Tehlikelidir
  Andy Mulligan
  Tudem Kültür

  Yoksa siz hayat sadece yetişkinler için mi tehlikeli sanıyorsunuz? Diğer okulların reddett... 

 • Yaşamsal Sorunlar
  Alfred Adler
  Say Yayınları

  Yaşamsal Sorunlar kitabı, Alfred Adler'in eğitim danışma merkezinde ele alınan vakalara ... 

 • Nobel'den De Öte
  Kim Manresa, Xavi Ayen
  Doğan Kitapçılık

  Nobel Edebiyat Ödülü sahibi 16 değerli yazarın Xavi Ayén'le yaptıkları r&ou... 

Türler » Akademik » Tıp Bilimleri » Antisepsi Dezenfeksiyon ve Sterilizasyon Tipleri, Etkileri ve Direnç

Antisepsi Dezenfeksiyon ve Sterilizasyon Tipleri, Etkileri ve Direnç


 

105.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Ahmet Başustaoğlu, Dürdal Us / Hipokrat Kitabevi
Tür: Tıp Bilimleri

Kitabın yazarının önsözünde de belirtildiği gibi, mikroorganizmaların ve mikrobiyal kontaminasyonun kontrolü ve dezenfeksiyon ve sterilizasyon uygulamaları; tıp, veterinerlik, diş hekimliği, eczacılık, çevresel ve endüstriyel uygulamaların yanı sıra, gıda işleme alanlarında da en önemli hususlardan birini oluşturur.

Mevcut rehberler, önde gelen yazarların yeni ve onaylanmış orijinal çalışmalarına dayanan ve uzman olan profesyonel bir dernek ve kalite değerlendirmesinden sorumlu kurumlar olarak yetkili makamların bakış açıları ve tavsiyelerine dayanan kaynaklardır. Ülkemizde sahada yapılması gereken dezenfeksiyon ve sterilizasyon uygulamaları konusunda, dernekler tarafından yazılmış ve belirli aralıklarla yenilen bu rehberler önemli bir hizmeti yerine getirmektedir. Ayrıca ülkemizde bu konuda gerçekleştirilen kongreler, toplantılar ve eğitim programları ile, sahada görev alan personel bilgilendirilmektedir.

Bununla birlikte çevirisini yaptığımız bu kitapta, sağlık hizmeti veren kurum ve görevlilere yönelik rehberlerden farklı olarak; dekontaminasyon, dezenfeksiyon ve sterilizasyonun temel ve kritik noktaları, uygulama yöntemleri, etki spektrumları, etki mekanizmaları, uygulamalardaki avantaj ve dezavantajları ayrıntılı olarak tartışılmaktadır. Ek olarak, bu hizmetlerin ortak noktası olan mikroorganizmalar hakkında, bu hizmetlere yönelik bilinmesi gereken önemli konular ile, mikroorganizmaların dezenfektan ve sterilizanlara karşı geliştirdikleri direnç mekanizmaları hakkında da detaylı açıklamalar yer almaktadır. Kitabın çevirisine katkıda bulunan değerli hocalarımıza ve meslektaşlarımıza şükranlarımızı sunar; ayrıca kitabın hazırlık, dizgi ve baskı aşamalarındaki kaliteli, titiz ve özverili çalışmaları için başta Ali Çelik ve Hüseyin Çağlıkasap olmak üzere tüm Hipokrat Yayınevi çalışanlarına teşekkür ederiz.

Kitabımızın, “Sterilizasyon, Dezenfeksiyon ve Antisepsi” konusunu her yönüyle ele alan kapsamlı bir eser olarak, bu alanda çalışan tüm akademisyen, uzman ve sağlık görevlilerinin yanı sıra, bu konuda eğitim alan öğrenciler için de faydalı olmasını diliyoruz.

 

 
2. Hamur, karton, 436 sayfa, 2019
ISBN: 9786057874191 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • Dünya Atlası
  Marie Renee Guilloret, Emilie Beaumont
  Mandolin

  Dünya Atlası

   

  Çocuklar bu resimli kitapla birlikte içind... 

 • Tevarih-i Al-i Osman
  İbn Kemal Kemalpaşazade
  Çamlıca Basım Yayın

  Tevarih-i Al-i Osman

   

   

  Büyük âlim ve tarih&cce...