Etkinliklerle ÇEVRE EĞİTİMİ - Işık Kitabevi
Logo

 • Kolay
  Tammara Weber
  Epsilon Yayıncılık

  Onu uzaktan izliyordu ama tanışmıyorlardı.
  Bir gün kurtarıcısı oldu...

  Arala... 

 • Endişe Ağacı
  Marianne Musgrove
  Altın Kitaplar Yayınevi

  "Bir şeyin sihirli olmaması, içinde sihir barındırmadığı anlamına gelmez." Çocuklar... 

Türler » Akademik » Eğitim » Etkinliklerle ÇEVRE EĞİTİMİ

Etkinliklerle ÇEVRE EĞİTİMİ


 

50.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Mustafa HAMALOSMANOĞLU / Eğiten Kitap
Tür: Eğitim

Asırlardır alışılagelmiş eğitim anlayışları günümüzde; öğrencilerin çok çeşitli eğitim ortamlarında çeşitli materyalleri kullandığı, teknolojiden yararlandığı, yaratıcı düşünebildiği, problem çözebildiği eğitim anlayışına evrilmiştir. Bu durum, eğitimin birçok kademesini ve alanını etkilemiştir. Fakat ülkemizde ortaokul çevre eğitimi konularının ayrı bir ders kapsamında ele alınmaması, farklı derslere entegre bir şekilde sunulması, bu etkiyi sınırlandırmıştır. Bu noktadan hareketle bu kitapta, ortaokul çevre konuları farklı yaklaşım, yöntem ve tekniklerle hazırlanmış uygulamalı etkinlikler aracılığıyla siz değerli okurlarımıza sunulmuştur. Kitap, çevre konularına ilgi duyan ve eğitimini veren tüm eğitimcilerin, öğretmenlerin, araştırmacıların ve öğretmen adaylarının yararlanabileceği bir etkinlik kitabı olarak hazırlanmıştır. 
Kitap 16 bölüm halinde sunulmuştur. Kitapta; çevre eğitiminde probleme dayalı öğrenme, proje tabanlı öğrenme, okul dışı öğrenme, argümantasyon odaklı öğrenme, otantik öğrenme, STEM yaklaşımı, çoklu zekâ kuramı, disiplinler arası yaklaşım, teknoloji entegrasyonu, kavram karikatürleri, zihin haritaları, yaratıcı drama, rol oynama etkinlikleri, beyin fırtınası, kanıt temelli öğrenme, istasyon tekniği bölümleri içerisinde etkinlik örneklerine yer verilmiştir. 
Kitabın, farklı yaklaşım, yöntem ve tekniklere dayalı uygulamalı etkinliklerle çeşitli çevre konularını ele alması açısından, ilgili alana katkı sağlayacağına inanılmaktadır. Bu katkıda payı olan, tüm yoğunluklarına rağmen zamanlarını ayıran ve emeklerini esirgemeyen, her biri kitap için olmazsa olmaz dediğim değerli bölüm yazarı meslektaşlarıma teşekkür eder, saygı ve sevgilerimi sunarım. Kitabın siz değerli okurlarımıza faydalı olmasını, çevre eğitimi için umulan yararları sağlamasını temenni ederim.
Editör
Dr. Öğr. Üyesi Mustafa HAMALOSMANOĞLU

 
1. Hamur, karton, 372 sayfa, 1, 2019
ISBN: 9786057754066 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • Denizaltı
  Joe Dunthorne
  Ayrıntı Yayınları

  Babamın depresyon dalgalarından birinin ne zaman başladığını anlayabilmek için büt&uu... 

 • Avucunuzun İçindeki Sonsuzluk
  Marcus Chown
  Eksik Parça Yayınları

  Bütün insan soyunu bir küp şeker kadar küçük bir yere sığdırabiliriz.

  Aldığınız her ne...