İçimdeki Yolcu - Bir Kadın Seyyahın Yeryüzü Notları - Işık Kitabevi
Logo
Türler » Genel Konular » Makale-Deneme-Derleme » İçimdeki Yolcu - Bir Kadın Seyyahın Yeryüzü Notları

İçimdeki Yolcu - Bir Kadın Seyyahın Yeryüzü Notları


 

35.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Şebnem Akarsu / Artemis Yayınları
Tür: Makale-Deneme-Derleme

Şebnem akarsu’nun yazıları ile kendisinden önce tanıştım. Yazılarındaki ırmak coşkusu ve akıcılığı sesinde, saçlarında, kalbini anlatan ellerinde de vardı. Gezmek, görmek, düşünmek ve anlatmak o ırmağın kendiliğinden akışı, var oluşu gibiydi şebnem için.


Çetin altan, “içinden kahkaha atmak, hapşırmak gibi yazı yazmak geliyorsa, durma yaz. Bir pınarın sularının dağdan çıkıp bir gün denizi bulması gibi yolunu bulacaktır,” demişti. İçinden kahkaha atmak gibi yazı yazmak gelen insanları, yaşadıklarının, düşündüklerinin kaydını unutmamak, unutulmamak için tutanları, yazının ruhuna, kendiliğindenliğine teslim olanları, “bir kitap sahibi olmayı şöhrete giden yeni yol sayanlar”dan ayırmak gerek.


Şebnem akarsu kurumsal yaşamına son verip çıktığı bir yolda zamanın süzgecinden geçen iç dökümleri ve kayıtları ile karşınızda. Bu kayıtların sizin kalbinize, yani denize akacak yolunu açabilmiş olmaktan kulübümüz adına çok mutluyum. Belki de varlığımızın nedeni bu: denize giden yolları açmak!

-İclal Aydın -

 

İçimdeki yolcu diyor ki: “neye bakıyorsun? Neyi görüyorsun? Aslında olan ne? Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını söylüyorum. “olanı olduğu kadar, olduğu gibi görebilmen için hep yolda olman gerekir. Durma, devam et,” diyor. Fısıldıyorum ben de ona, duyuyor beni biliyorum: “her şeyi nasılsa öyle göster bana…”

 
2. Hamur, karton, 200 sayfa, 2020
ISBN: 9786053045526 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • Sanat Teori Eleştiri
  Ahmet Feyzi Korur
  Mitos Boyut Yayınları

  "İnsan etkinliklerinin ve kültür biçimlerinin tümünde ‘ço... 

 • Ulus Kaçağı
  Niyazi Kızılyürek
  İletişim Yayınları

   

  “Hayat beni iki toplumlu, iki dilli, tek bölgeli kıldı...