Açık Pozisyon - Türkiye'de Piyasa Neslinin Doğuşu (1992-2000 - Işık Kitabevi
Logo
Genres » Ekonomi » Açık Pozisyon - Türkiye'de Piyasa Neslinin Doğuşu (1992-2000

Açık Pozisyon - Türkiye'de Piyasa Neslinin Doğuşu (1992-2000


 

29.00 TL


Stock Statement

Mevcut değil
Not in stock, you may request the book and you will be notified when it is arrived.


 
Yusuf Goz / İletişim Yayınları
Genre: Ekonomi , Series:Bugünün Kitapları

Onlarca ekrandan yayılan rengârenk ışıkların içinden yayılan haberler, fiyatlar, inişler, çıkışlar... Dolar-mark paritesi, petrol fiyatları, dünya krizlerinin yansımaları, bankaların pozisyonları... Kendinden geçmiş, çılgınca bir heyecan içinde tek tuşa basarak milyon dolarları alıp satan gencecik insanlar...

Yusuf Goz, Açık Pozisyon'da Türkiye tarihindeki en çılgın dönemlerden birinde bir bankanın fon yönetimi bölümünde çalışmaya başlayıp kısa sürede merdivenleri hızla tırmanan bir gencin içinde bulunduğu ruh halini aktarıyor. Ama sadece kendisine ait değil bu hikâye: Çoğu insanın hayatı boyunca göremeyeceği paraları, trajedileri, ihanetleri ve entrikaları bir arada yaşayan; bir insanın masa başında otururken aslında koşturup duracağı "en acayip" işlerden birini yapan; birbirleriyle sürekli "savaş" halindeki "seçilmiş" gençlerin hikâyesi.

Temeli 1980'li yılların ortalarında atılan, 1990'lı yıllarla birlikte zirveye çıkan "piyasa neslinin" yaşadıklarını, memleketin girip çıktığı krizleri, para piyasalarının nasıl şekillendiğini "içerden" ve yaşanmış gözlemlerle aktaran Goz, eğlenceli anlatımıyla tarihin bir dönemine ve bir kuşağın seyrine de ışık tutuyor.

 
2. Hamur, karton, 168 pages, 2, 2009
ISBN: 975-05-0644-4