Kriz Ekonomisi (Dünya Ekonomisinin Çöküşü ve Geleceği) - Işık Kitabevi
Logo
Genres » Ekonomi » Kriz Ekonomisi (Dünya Ekonomisinin Çöküşü ve Geleceği)

Kriz Ekonomisi (Dünya Ekonomisinin Çöküşü ve Geleceği)


 

40.00 TL


Stock Statement

Mevcut
In stock, usually ships in 3 days.


 
Nouriel Roubini / Pegasus Yayınları
Genre: Ekonomi

Dünyayı sarsan ekonomik krizi yıllar önce öngören kriz kahini, ünlü ekonomist Nouriel Roubini'nin beklenen kitabı. Roubini'ye kulak versek iyi olacak!

Nouriel Roubini ekonominin süperstarı! Onun dışında hiçbir ekonomist ekonomik kriz konusunda bu denli erken ve kesin bir uyarıda bulunmadı. Önceleri meslektaşları tarafından hayretle karşılandı ancak tahminleri son derece doğru çıktı. Kitabında krizle ilgili sağlam, kapsamlı bir analiz sunuyor ve ekonomiyi, politikayı ve toplumu güncel olarak harekete geçiren soruları yanıtlıyor: Krizin sorumlusu kim? Piyasalar mı yoksa devlet mi? Kapitalizmin geleceği ne olacak? Gelecekteki krizleri engellemek için küresel ekonomi sisteminde neler yapılabilir? Roubini küresel ekonomik bağlantıları yepyeni bir açıdan ele alıyor. Bize geleceği gösteriyor ve dünya ekonomisinin krizden nasıl çıkabileceğinin ve krizin dışında kalabileceğinin ipuçlarını veriyor.

"Krizi öngörebilen tek profesyonel ekonomist ve belki de bu alandaki tek bağımsız düşünür."
-Nassim Nicholas Taleb-

"Yaklaşmakta olanı gören Kâhin."
-The New York Times-

"Dr. Kıyamet olarak bilinen Roubini bir kâhin olarak kabul ediliyor."
-Financial Times-

"Nouriel Roubini haklıydı."
-Paul Krugman-
Time

"Dr. Kıyamet'in reçetesi" finans piyasalarını temelinden değiştirecek."
-Süddeutsche Zeitung-

"Finansal kriz hakkında bugüne dek yazılmış en iyi kitap. Bu yüzden küçük bir ipucu: Sadece satın alıp rafa koymamalı, ayrıca okumak da gerek." -Tages-Anzeiger-

"Dr. Kıyamet yerine Dr. Gerçekçi olsaydı daha iyi olurdu. Kitap bir polisiye romanı gibi heyecanla okunuyor ve finansal krizle ilgili hemen her şeyi açıklıyor."
-NZZ am Sonntag-

"Ekonomi alanında krizi doğru tahmin eden çok az kişiden biri. Kriz Ekonomisi açık, iyi savunulmuş, hazmedilmesi kolay bir kitap."
-Independent-

 
2. Hamur, karton, 335 pages, 2012
ISBN: 978-605-5360-47-4