Statü Oyunları - Güç ve Önemli Olma Tutkusu

Fiyatı: 195 TL

Yazar: Loretta Graziano Breunning

Yayınevi: Kuraldışı Yayınevi

Tür: Kişisel Gelişim

Sayfa sayısı: 224

Kapak türü: Karton

Kağıt türü: 2. Hamur

Dil: Türkçe

Statü Oyunları - Güç ve Önemli Olma Tutkusu

Darwin, Freud, Shakespeare gibi büyük isimler de statü peşinden koşmuştu. Statü= Üstünlük.

İnsanlar statüyü önemserler çünkü beyinlerimiz statüye önem veren hayvanlardan miras alınmıştır. Memeliler temel ihtiyaçlarını giderdikten sonra kalan enerjilerini birbirlerine üstün gelmek için harcar, çünkü beyinleri bir başkasına egemen veya üstün olduğu zaman ödül ve mutluluk kimyasalları (serotonin) salgılarken, boyun eğdiğinde ise tehdit ve stres kimyasalları (kortizol) salgılayarak alarm verir.

İnsanlarda da aynı kimyasallar ve aynı beyin yapıları vardır; diğer memeliler gibi mutluluk kimyasalları salgılatacak davranışları tekrar etmek ve mutsuzluk kimyasalları salgılatacak davranışlardan kaçınmak isterler. Dolayısıyla statü peşinde koşmamız şaşırtıcı değil ama yorucu, yıpratıcı…

Statüyü ölüm kalım meselesi haline getiren beyninizin bunu nasıl yaptığını bilirseniz statü oyunlarından dolayı tehdit altında ve mutsuz hissetmektense hayatın tadını çıkarabilirsiniz. Dünyayı kontrol edemezsiniz ama beyninizi kontrol etme gücünüz sandığınızdan fazladır. İçinizdeki memeliye kendini iyi hissetmesinin farklı ve sağlıklı yollarını sunabilirsiniz.

Inner Mammal Enstitüsü’nün kurucusu Loretta Graziano Breuning, statü oyunlarına dahil olmadan nasıl serotonin salgılayabileceğinizi, statü arama tuzağından kaçınmak için beyninizi nasıl yeniden yapılandıracağınızı anlatıyor. Yeni düşünce tarzınız mutluluk hormonlarınıza yeni yollar açacak ve rahatlayacaksınız.

Kişisel Gelişim

İletişim

Polis Sokak No: 16 Lefkoşa - Kıbrıs

Telefonlar: 0392 2287595 - 0392 2277443 - 0548 868 4745 (whatsapp)

e-mail: isikkitabevi@gmail.com

İş bankası Hesap No: 

Işık Kitabevi Şti Ltd.

TR88 0006 4000 0016 8130 0644 32

Facebook sayfamız

instagram

Telif hakları saklıdır, © 2023, Işık Kitabevi

Tasarım ve programlama TechnoLink Software