Atlarla Yaşayan Kadın - Işık Kitabevi
Logo
Türler » İnsan ve Toplum » Psikoloji » Atlarla Yaşayan Kadın

Atlarla Yaşayan Kadın


 

129.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Vamık D. Volkan / Okuyan Us Yayınları
Tür: Psikoloji

Psikanalitik Öyküler Dizisi ile psikanalitik tedavi süreci, psikiyatri dışındaki insanlar tarafından da anlaşılıp değerlendirilebiliyor. Bu olgu öyküleri dizisinin ikincisi olan Atlarla Yaşayan Kadın, etkileyici bir terapi öyküsü sunuyor bizlere.

Bu kitapta, psikanalistin "şimdi lütfen uzanın" dediği o divanlardan birinde genç bir kadın var. Atlarla yaşayan kadın. "Kocaman kötü leke" diyor kendisine. Uzun zamandır atlarla ve diğer hayvanlarla beraber uyuyor. Hayvan pisliği bulaşmış kıyafetindeki lekeleri çıkarmıyor. Kadın kendisi için bir "fallus" diliyor, Her şeyi kolaylaştırmak için. Annesi, babası, ablası, kardeşi, "bir gecelik" kamyon şoförleri, eski terapistler... Kadının herkesle yani kendiyle sorunu var. Divana uzanan veya uzanmayan bizler için hayat her zaman kolay mıydı? O divana uzanmayı kabul etmiş, dahası istemiş bu kadını dinlemekle ilgili bir sorunumuz olabilir mi? "Normal" olarak bunda korkacak ne var ki?

Vamık D. Volkan, ikinci psikanalitik öyküsünde terapistler tarafından defalarca şizofreni tanısı konulmuş genç bir kadın, onun derinlikleri ve yıllar süren iyileşme sürecine, gerçek bir psikanalitik tedavi sürecine tanık ediyor bizleri.

Doktorun bizi davet ettiği odada pek çok şey görmek olası. Kendimizi?

 
2. Hamur, karton, 166 sayfa, 2012
ISBN: 9786054054718 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • Bizans Türkleri 1240-1461
  Rustam Shukurov
  Alfa Yayıncılık

  Rustam Shukurov, Bizans dünyasına dahil olmuş Türk azınlığın ve Y... 

 • Ticari İşletme Hukuku 2023
  Ali Bozer, Celal Göle
  Bankacılık Enstitüsü Yayınları

  Kitabın Açıklaması

  Bu basıda da, Ticari İşl...