Fütuhat-ı Mekkiyye - 8 - Işık Kitabevi
Logo

 • Beyhude
  Celal Soycan
  Şiirden Yayıncılık

  Varoluş raslansaldır, kişinin kimliği, dünyayı algısı da böyledir. Zaman ve mekan en be... 

 • Operasyon
  Selman Kayabaşı
  Yakın Plan Yayınları

  1912den sonra Türkiyeyi Karar Odası yönetti. Lideri bir İngilizdi. ve o gece, Kar... 

 • Bilimsel Araştırma Yöntemleri
  Abdurrahman Tanrıöğen
  Anı Yayıncılık

  Bilimsel araştırmayı kavramak, dünyayı kavramaya eşdeğerdir.Toplumumuzun ve özellikle e... 

Türler » Din-Mitoloji » Tasavvuf » Fütuhat-ı Mekkiyye - 8

Fütuhat-ı Mekkiyye - 8


 

60.00 TL


Stok Durumu

Mevcut değil
Bu kitap stoklarımızda bulunmamaktadır, istekte bulunarak getirilmesini ve haberdar edilmenizi sağlayabilirsiniz.


 
Muhyiddin İbn Arabi / Litera Yayıncılık
Tür: Tasavvuf

bn Arabî'nin şaheseri Fütûhât-ı Mekkiyye projesinin sekizinci kitabı da nihayet Türkçe çevirisiyle birlikte okuruyla buluşuyor!On beş ve on altıncı sifirlerden oluşan sekizinci kitabın içeriğini, bir önceki kitapta yer alan konuların devamı ve söz konusu konulara dair derinlemesine incelenerek irdelenen meseleler oluşturuyor. Müellif tarafından söz konusu edilen konular ise Tasavvuf literatürünün belki de en önemli konularından biri olma özelliğini haiz olan makamlar -ki bu makamlar arasında 'sevgi makamının bilinmesi' gibi makamlar önemli bir yere sahip- ve bu makamlara dair sırların bilinmesi şeklinde özetlenebilir.


İbn Arabî'nin şaheseri Fütûhât-ı Mekkiyye projesinin sekizinci kitabı da nihayet Türkçe çevirisiyle birlikte okuruyla buluşuyor!On beş ve on altıncı sifirlerden oluşan sekizinci kitabın içeriğini, bir önceki kitapta yer alan konuların devamı ve söz konusu konulara dair derinlemesine incelenerek irdelenen meseleler oluşturuyor. Müellif tarafından söz konusu edilen konular ise Tasavvuf literatürünün belki de en önemli konularından biri olma özelliğini haiz olan makamlar -ki bu makamlar arasında 'sevgi makamının bilinmesi' gibi makamlar önemli bir yere sahip- ve bu makamlara dair sırların bilinmesi şeklinde özetlenebilir.

Hiç şüphesiz, 'Şeyhü'l-ekber' Tasavvufî öğretiyi kendine has yorumuyla zenginleştiren ve bununla da kalmayarak adeta onu yeniden kavramsallaştıran, bunu yaparken de büyük bir titizlik göstererek meselelere dair engin yorumlarını ve bu eşsiz eserini inşa eden eşine az rastlanır bir düşünür olma özelliğini bir kez daha hak ediyor. İşte böylesine değerli ve bir o kadar da zengin bir içeriğe sahip olan eserin bir kitabı daha sizlerle buluşuyor.

Şunu da belirmemiz gerekir ki; kutsal topraklardan tüm insanlığa açılan bilgi ve hikmet fetihleri, Fütûhât-ı Mekkiyye, ilk defa tam olarak başka bir dile çevrilerek yayınlanıyor! Doğu ve batı düşüncesinde derin izler bırakmış, mistik gnostik pek çok akımlara kaynaklık etmiş büyük düşünür İbn Arabî'yi 'Şeyh'ül-ekber' yani 'En Büyük Üstad' yapan bu topraklarda bizzat kendisinin el yazısıyla titizlikle korunmuş olan bu dev eser, on sekiz kitaplık bir seri halinde Litera Yayıncılık 'literalliği' ve kalitesiyle yayınlanmaya devam ediyor.

 
2. Hamur, karton, 432 sayfa, 1, 2008
ISBN: 975-6329-45-0 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • Kova Çağı ve Astroloji
  Yücel Ataç
  İskenderiye Yayınları

  Astrolojiyi bir “sembol dili” olarak algılasak dahi, semboller ... 

 • Etkili İlişkinin 7 Alışkanlığı
  Stephen R. Covey
  Nova Kitap

  Mutlu Ve Güçlü Bir İlişkinin Sırrı Nedir?

  Dinozorların Sessiz Gecesi 1
  Hoimar Von Ditfurth
  Alan Yayıncılık

  'Bu tarihin ürünü olan biz insanlar da dahil olmak üzere, bundan yaklaşık 750...