Okul Öncesi Eğitimde Sınıf Yönetimi - Işık Kitabevi
Logo

 • Ahşap Pencereler
  Muhittin Binan
  Birsen Yayınevi

  Kitabın metninde de görüldüğü gibi, ülkemizdeki geleneksel konutlarda ku... 

Türler » Akademik » Eğitim » Okul Öncesi Eğitimde Sınıf Yönetimi

Okul Öncesi Eğitimde Sınıf Yönetimi


 

65.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Gülden Uyanık Balat, Hülya Bilgin Aydın / Eğiten Kitap
Tür: Eğitim

Okul öncesi eğitim döneminde sınıf yönetimi kavramı, ilköğretim ve daha sonraki eğitim dönemlerine göre bazı farklı özellikler içerir. Bu farkı oluşturan en önemli faktörlerden biri, gelişim ve büyümenin en hızlı dönemlerinden birinde bulunan çocuklarda değişimin çok hızlı ve bireysel gelişim anlamında da oldukça değişken olmasıdır. Çocuğun bu dönemdeki becerileri, bulunduğu gelişim dönemi ve bu döneme özgü özellikler nedeniyle de oldukça sınırlı ve kısıtlıdır.

Bir diğer önemli faktör ise çocuğun aile yanından ya da ev ortamından sistemli eğitim ve öğretim ortamına geçişinin bu dönemde gerçekleşmesidir. Okul öncesi dönem çocuklarında bu hızlı gelişim ve değişimle birlikte eğitim-öğretim ortamına geçiş nedeniyle eğitim programı da bazı farklılıklar ve özel bir esneklik gerektirir. Belirtilen faktörler okul öncesi eğitimcilerinin sınıf yönetimine bakış açılarında da farklılıkları gündeme getirir.

Kitabımızda sınıf yönetiminin temel konularına, okul öncesi eğitim dönemindeki çocuğun genel gelişimsel özellikleri esas alınarak yaklaşılmış ve verilen bilgiler vaka örnekleri ile genişletilmeye çalışılmıştır.nemde ger

Kitabı

 
2. Hamur, karton, 251 sayfa, 2012
ISBN: 9786055472320 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • Eğitimde Proje Hazırlama
  Dilşat Peker Ünal
  Vize Tek Yayıncılık

  Odyometri Atlası
  Cenk Evren
  Nobel Tıp

  İşitmenin ölçümü ve değerlendirilmesini konu alan Odyoloji al...