Etkinliklerle Yazılı ve Sözlü Anlatım - Işık Kitabevi
Logo
Türler » Akademik » Türk Dili » Etkinliklerle Yazılı ve Sözlü Anlatım

Etkinliklerle Yazılı ve Sözlü Anlatım


 

36.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Turan Temur, Ahmet Çakıroğlu / Pegem Akademi Yayınları
Tür: Türk Dili

Yazma dil becerilerinin son halkası olarak değerlendirilebilir. Yazma, okuma gibi bir rehber yardımıyla öğrenilmesi ve geliştirilmesi gereken bir beceridir. Yazmanın veya yazılı anlatımın geliştirilmesi teorik bilginin çeşitli etkinliklerle desteklenmesi ile olasıdır.

Bu kitapta yazmaya ilişkin genel teorik bilgilerin yanında öğrencilerin yazılı anlatım beceri düzeyine olumlu katkıları olacak etkinliklere de yer verilmiştir. Etkinlikler Türk edebiyatında önemli yer tutan yazar ve şairlerden seçilerek öğrencilerin iyi örneklerle karşılaşmaları amaçlanmıştır. Kitabın sözlü anlatım bölümünde ise sözlü dilin genel özellikleri, iyi bir konuşmanın ve konuşmacının özellikleri, hazırlıklı ve hazırlıksız konuşmalar betimlenmeye çalışılmıştır.

Sözlü anlatım bölümü ile amaç öğrencilerin sözlü anlatım beceri düzeylerinin geliştirilmesinin yanında duygu ve düşüncelerini söylemekten çekinmeyen, anlatması gereken konuyu zaman ve içerik olarak sınırlayabilen, her şeyden önce de kendine güvenen bireylerin yetişmesine katkı sağlamaktır.

 
193 sayfa, 2011
ISBN: 9786053640820 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

  • Kökler
    Alex Haley
    Bilge Kültür Sanat

    “Çocuklara büyükannelerinin anlattıkları öykülerden başlayıp b&u...