İnsan Vücudunun Öyküsü (Sağlık,Hastalık ve Evrim) - Işık Kitabevi
Logo

 • Türkiye İktisat Tarihi
  Ahmet Tabakoğlu
  Dergah Yayınları

  Türkiye İktisat Tarihi araştırmaları, Türkiye'nin nevi şahsına münhasır (sui gener... 

 • Rüzgar
  Evren Vangül
  Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık

   

  Rüzgâr, güçlü nefesiyle kara bulutlar... 

Türler » Bilim » İnsan Vücudunun Öyküsü (Sağlık,Hastalık ve Evrim)

İnsan Vücudunun Öyküsü (Sağlık,Hastalık ve Evrim)


 

125.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Daniel E. Lieberman / Say Yayınları
Tür: Bilim

Uzaylı evrim biyologları dünyadaki yaşamı incelemek için gelseler, ilgilerini en çok çekecek tür büyük ihtimalle insan olurdu. Harvard Üniversitesi'nde profesör olan Daniel E. Lieberman da tıpkı uzaylı bir biyolog gibi insanın evrimini inceliyor. Yedi milyon yıl önce Doğu Afrika'da başlayan bu öyküyü aktaran Profesör Lieberman, günümüze kadar olan süreçte insan vücudundaki değişimin izlerini sürüyor. 

Bu süreç insan atalarının ağaçlardan inmesi ve iki ayaklılığın evrimiyle başlayıp, avcı-toplayıcılığın ortaya çıkmasını ve insanların gruplar halinde yaşamaya başlamasını takiben tarım ve endüstri devrimlerinin sebep olduğu değişimi, başka bir deyişle evrimi gözler önüne seriyor. Günümüze gelindiğinde ise Doğu Afrika'da avcı-toplayıcı olmak üzere uyarlanmış ve modern yaşam tarzlarına uyum sağlamakta zorlanan vücutlarımızın maruz kaldığı kalp hastalığı, kanser ve diyabet gibi uyumsuz hastalıkları görüyoruz. 

Daniel E. Lieberman, evrimsel bir bakış açısının bu hastalıkların niçin ortaya çıktıklarını anlamamıza ve daha da önemlisi önlememize nasıl yardımcı olacağını, son derece açık ve kolay anlaşılır bir dille anlatıyor. Bu kitapta bir yandan insan vücudunun geçmişten günümüze muhteşem yolculuğuna tanık olurken, bir yandan da günümüzde sağlıklı bir yaşam sürebilmeye yönelik ipuçları bulacaksınız.

 
2. Hamur, 616 sayfa, 2015
ISBN: 9786050204339 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • Aşkın Güzelliği
  Özlem Çorapçı Aydemir
  Pena Yayınları

  Aşkın Güzelliği

  İki hayat... Tesadüfler, karşılaşmalar, sırlar, anlamlı bakışlar...