Baba Olmak - Işık Kitabevi
Logo

 • Denizanası Ayakkabıları
  Susan Gates
  Martı Çocuk Kulübü

  Denizanasından niçin hoşlanmadığını anlamıyorum,"... 
  • Sevginin Gücü
   Ayşen Oy
   Martı Çocuk Kulübü

   Sevginin Gücü Sevginin Gücü - Ayşen Oy 8 farklı yeteneği temsil eden bu 8 kahramanın her ma... 

  Türler » Aile » Baba Olmak

  Baba Olmak


   

  25.00 TL


  Stok Durumu

  Mevcut değil
  Bu kitap stoklarımızda bulunmamaktadır, istekte bulunarak getirilmesini ve haberdar edilmenizi sağlayabilirsiniz.


   
  Ahmet Bora Pekiner / Kuraldışı Yayınevi
  Tür: Aile

  Anne olmak konusunda bilgimiz ve fikrimiz çoktur ama baba olmak konusunda aynı şeyi söyleyemeyiz.
  Çocuk, çocukların yetiştirilmesi deyince akla öncelikle anne geliyor da ya baba; baba olmak? Babaların ihmal edildiği, annelere göre pek de önemsenmediği bir gerçektir. Çocuk için baba bir otorite kaynağı ve ekonomik güvence sağlayan bir güç olarak değerlendirilir; bunun ötesinde çocuğun yaşamında nasıl bir anlama sahip olduğu
  üzerinde pek durulmaz. Beş çocuk babası gazeteci-yazar Paul Raeburn tam da buna itiraz ediyor ve son araştırmalara dayanarak babanın çocuk için öneminin yanı sıra çocuğun baba için önemini de inceliyor.
  Geç yaşlarda baba olmanın çocuğun sağlığı üzerine etkilerinden babanın çocuğun dilinin gelişmesindeki rolüne kadar pek çok ayrıntıyı titizlikle ele alan yazar sonuçta babalarla çocuklar arasındaki ilişkinin nasıl daha iyi, daha sevgi dolu, daha güvenli ve daha mutlu olabileceğinin sırlarını sunuyor.
  Gelişim babasız olmaz. Babanın çocuğun hayatındaki yerini bilimsel kanıtlarıyla gösteren ve ikna eden bir kitap. Anneler ve babaların beraberce okuması için.
  Dr. Yankı Yazgan
  Psikiyatrist
  Bilim dünyası dahil olmak üzere babalık, insanlık aleminden sürekli bir yardımcı oyuncu muamelesi görür. Annenin ayağının altına cennet yerleştirilirken babaya direk olmak düşer. Evin direği. Raeburn, bu haksızlığı bir parça düzeltmeye yeltenmiş ve babalık mekanizmasının nasıl çalıştığını bütün veçheleriyle incelemiş. Ben çok şaşırdım, keyifle okudum ve çok şey öğrendim.
  Metin Solmaz

   
  2. Hamur, karton, 264 sayfa, 2015
  ISBN: 9789752753266 
   
   
   
   
       
       

  Yeni Eklenenler