Davranış Bilimleri İçin Bilimsel Araştırma Süreci Araştırmaya Düşünsel Hazırlık – Araştırmalarda Merak Edilenler – - Işık Kitabevi
Logo
Türler » Akademik » Araştırma Teknikleri » Davranış Bilimleri İçin Bilimsel Araştırma Süreci Araştırmaya Düşünsel Hazırlık – Araştırmalarda Merak Edilenler –

Davranış Bilimleri İçin Bilimsel Araştırma Süreci Araştırmaya Düşünsel Hazırlık – Araştırmalarda Merak Edilenler –


 

45.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Adnan Erkuş / Seçkin Yayıncılık
Tür: Araştırma Teknikleri

Kitabın bugüne kadarki baskılarının tümünde bilim, bilimsel yöntem, bilimsel araştırma düzenekleri, veri toplama yöntem-teknik ve araçları, örnekleme teknikleri, veri analizi, bilimsel çalışmaların yazılması-sunulması, bilimde etik konuları bir süreç olarak ele alınmış ve okuyuculardan gelen katkılarla yapılan yeni eklemeler kitabı giderek zenginleştirmiştir.

Ancak akademik alanda son yıllarda ortaya çıkarılan "nitel"-"nicel" ayırımı konusunda "yeni" paradigmanın ne kadar yeni, bilime atfedilen özelliklerin ne kadar doğru, öne sürdükleri yöntem-teknik ve düzeneklerin (designs) ne kadar "yeni" yöntem-teknik veya düzenek olduğu hakkında bu kitaba "Nitelin Bilimsel Araştırmadaki Yeri başlıklı yeni bir bölüm eklemek kaçınılmaz olmuştur.

Kitabın 5. baskısında bilimsel araştırma konusundaki zengin içeriğinin yanında, bu yeni bölümün "nitel" konusunda kafası karışan genç bilimcilere yararlı olması amaçlanmıştır.


Yazar Hakkında
Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde lisans, Psikometri'de yüksek lisans, Ankara Üniversitesi Ölçme-Değerlendirme (Psikometri) Anabilim Dalı'nda doktora yaptı. 2002 yılında doçent, 2008 yılında da profesör unvanını aldı.

Hacettepe Üniversitesi'nde Araştırma Görevlisi, ÖSYM-TAB'da ölçme değerlendirme uzmanı ve danışman, Mersin Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde öğretim görevlisi, Eğitim Fakültesi'nde yardımcı doçent, doçent ve profesör olarak çalıştı.

2012yılında emekli olan Erkuş'un çeşitli kitapları, ulusal ve uluslar arası makaleleri bulunmaktadır.


Konu Başlıkları Bilimsel Yöntem
"Nîtel"in Bilimsel Araştırmalardaki Yeri
Bilimsel Araştırma Düzenekleri
Örnekleme Teknikleri
Veri Toplama Yolları
Verilerin Analizi
Bilimsel Çalışmaların Yazılması, Yayınlanması ve Sunulma
Bilimsel Araştırmalarda Etikboşluğu doldurmuştur.

 
2. Hamur, karton, 311 sayfa, 2017
ISBN: 9789750241215 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

  • Kökler
    Alex Haley
    Bilge Kültür Sanat

    “Çocuklara büyükannelerinin anlattıkları öykülerden başlayıp b&u...