Nvivo ile Nitel Veri Analizi - Işık Kitabevi
Logo

 • Kukla Ustası
  Joanne Owen
  Artemis Yayınları

  'Kuklalar güçtür, efsaneler gelecek'

  Milena, karizmatik Kukla Ustası ... 

 • Çocuk Adları Sözlüğü
  Ali Püsküllüoğlu
  Özgür Yayınları

  Bebek bekleyen bir ailede, anne ve baba, varsa büyükanneler, büyükbabalar, &o... 

Türler » Akademik » Araştırma Teknikleri » Nvivo ile Nitel Veri Analizi

Nvivo ile Nitel Veri Analizi


 

65.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Aydın Balyer / Anı Yayıncılık
Tür: Araştırma Teknikleri

Rüzgâr estikçe çöllerdeki kumların yer değiştirdiği gibi araştırma yöntemlerinde zaman içinde ciddi paradigma değişimleri yaşanmaktadır. Dünyada her alanda yaşanan hızlı değişim ve dönüşüm, araştırma yöntemlerinde ve veri analiz sürecinde yenilik ve gelişimi zorunlu kılmaktadır. özellikle nitel yöntemin popülaritesi artmakta, bu doğrultuda analiz teknikleri ve analiz programları geliştirilmektedir.

Yaklaşık otuz yılı aşkın bir süredir kullanılmakta olan nitel veri analizi yazılımlarından biri NVivo`dur. NVivo dünyanın her yerinden araştırmacıların halihazırda kullanmakta olduğu ve bir çoğunun ise öğrenmek istediği oldukça işlevsel bir programdır. NVivo yazılımı toplanan verilerin düzenlenmesi, verilerin kodlanması, katılımcıların cevaplarının karşılaştırılması, metin üzerinde çeşitli sorgulamaların yapılması konusunda araştırmacılara yardımcı olmaktadır.

On iki bölümden oluşan bu kitap, Nvivo yazılımının kullanımını adım adım anlatmakta ve verilerin hazırlanmasından kodlamaya ve sorgulamalara kadar çeşitli konularda zengin örnekler ve ekran görüntüleri sunmaktadır. Verilen örneklerde "çevresel Değişim Projesi" adlı gerçek bir projeden elde edilen veriler kullanılmıştır. Bu örnek projeye ait dosyalar yazılım ile birlikte verilmekte olup kitabın çeşitli yerlerinde bu projeye ve projenin unsurlarına göndermelerde bulunulmaktadır. Kitabı okurken örnek projeyi inceleyebilir ve anlatılanları proje üzerinde adım adım izleyebilirsiniz. çalışmanın sizin nitel analize yönelik bilgi ve becerilerinizi özellikle de NVivo kullanma konusundaki yetkinliğinizi artıracağı düşünülmektedir. Bu kitap NVivo yazılımının kullanımını göstermekle kalmayıp, aynı zamanda nitel araştırmalara yönelik bilginizi artırmanıza da yardımcı olacaktır.

 
2. Hamur, karton, 328 sayfa, 2019
ISBN: 9786051702612 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • Kökler
  Alex Haley
  Bilge Kültür Sanat

  “Çocuklara büyükannelerinin anlattıkları öykülerden başlayıp b&u...