Çocuk Merkezli Oyun Terapisi - Işık Kitabevi
Logo

 • Ra Çağı
  James Lovegrove
  Kassandra Yayınları

  "Antik Mısır tanrıları tüm diğer pantheon'ları yenerler ve yeryüzünde hakimi... 

Türler » Aile » Çocuk Psikolojisi » Çocuk Merkezli Oyun Terapisi

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi


 

250.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Rise VanFleet, Andrea E. Sywulak, Cynthia Caparosa Sniscak / Apamer Psikoloji Yayınları
Tür: Çocuk Psikolojisi

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi

 

Bu kitap Çocuk Merkezli Oyun Terapisinin uyguma süreçlerini zengin vaka örnekleri ve öğretici ifadeler eşliğinde anlatıyor. Yazarlar bu kitapta daha anlaşılır ve öğretici olması için ÇMOT’nin genel yaklaşımını yansıtan ifadeler, vaka örnekleri, sınır koyma becerisi, oyun odasının düzenlenmesi, oyun odasına giriş, oyun odasından çıkış, oyun odasının toparlanması, ebeveynlere yaklaşım, ebeveynlerle çalışma… vb. konularda oldukça cömert bir içerik sunuyorlar.

 

Kitabın içeriği, hem yeni başlayanlar için hem de ÇMOT’de deneyimli olan terapistler için temel bilgilerini tazelemeleri ve ek uygulamalar ya da mesleki konular hakkındaki bilgilerini zenginleştirmeleri adına kullanışlıdır.

 

Prof. Dr. Louise F. Guerney kitapla ilgili şunları söylüyor:

 

Eğitim vermekten gurur duyduğum Risë, Andi ve Cindy’nin sağlam ve çok yönlü bir kitap oluşturacaklarına emindim. Bu modelin yaygınlaştırılması hususunda yıllar boyunca o kadar çok şey başardılar ki, bu başarıları görmekten memnuniyet duyuyorum. Bu kitap, ÇMOT modelini öğrenmek isteyen herkese bilgi ve deneyim sunacaktır.  Elinizdeki bu kitap, ÇMOT’nin temel ilkelerini net bir şekilde anlatmaktadır. Özellikle empati kavramına vurgu yapmaktayım; çünkü empati, Rogerian becerilerin en güçlüsüdür. Ayrıca yazarlar, ÇMOT’nin oyun odası dışında (evde, okulda veya toplum içerisinde) uygulanabilmesi ile ilgili daha kapsamlı konuları da ele almaktadırlar.  Bu konular, her seviyedeki oyun terapisti için oldukça önemlidir.

 

Böylesine güzel bir kitap hazırlayan, ÇMOT gibi güçlü bir yöntemin doğru şekilde anlaşılmasını sağlayan yazarlara teşekkürlerimi sunuyorum.

 
2. Hamur, karton, 320 sayfa, 2018
ISBN: 9786056747717 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • Yedi Çeşit Evet
  Berrak Yurdakul
  Destek Yayınları

  Zihin İyi Bir Uşak Ama Berbat Bir Efendidir.

  Zihni... 

 • Yanan Denizin Dansı
  E. J. Mellow
  Martı Yayınları

  Hırsızlar Krallığı, Aadilor diyarındaki hem büyü hem de zevkle do...