Kıbrıs Türk Eğitim Sistemini Tarihsel Gelişimi Şura Kararları ve Eğitim Politikaları - Işık Kitabevi
Logo

Türler » Kıbrıs Kitapları » İnceleme-Araştırma » Kıbrıs Türk Eğitim Sistemini Tarihsel Gelişimi Şura Kararları ve Eğitim Politikaları

Kıbrıs Türk Eğitim Sistemini Tarihsel Gelişimi Şura Kararları ve Eğitim Politikaları


 

30.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Salih Sarpten / Işık Kitabevi Yayınları
Tür: İnceleme-Araştırma

 

Bu kitap, çok boyutlu bir sorunsal haline gelen Kıbrıs Türk Eğitim Sistemi için çözüm gailesi taşıyan zihinlere ciddi bir destek sağlayacak niteliktedir.

Kıbrıs Türk Eğitim Sistemi’nin oluşturulmaya başlandığı yıllardan günümüze bilginin doğası, eğitimin uğraş alanları ve biçiminde çok büyük değişimler yaşanmıştır. Bugün eğitimde yaşanan sorunlar, bu değişimlerin eş zamanlı olarak eğitim sisteminde de gerçekleşmemiş olmasıyla yakından ilişkilidir.

Yirmi birinci yüzyılı yaşadığımız günümüzde, eğitimin önemi katlanarak artmıştır.

Eğitim sisteminin ülke kaynaklarının ne denli büyük bir kısmını tükettiği göz önüne alınırsa, bu önemin büyüklüğü ve ne kadar bilimsel bir plânlamanın yapılması gerektiği de kendiliğinden ortaya çıkmaktadır. Hiç kuşku yok ki eğitim adına yapılması gereken böylesi bir plânlamada, toplumun eğitim tarihine ve eğitim politikalarına bakılması kaçınılmazdır. Şüphesiz ki, bu politikalarının oluşturulmasında toplumun en geniş kesimlerinin görüş ve düşüncelerini yansıtması bakımından şura kararları ilk başvuru kaynağı özelliği taşımaktadır.

Kısacası bu kitap, Kıbrıs Türk Eğitim Sisteminde “neler oldu?” ve “neler olmalı?” sorularına anlamlı yanıt arayan zihinlere, sistemin yapılandırılmaya başlandığı ilk dönemden bugüne kadar olan serüvenindeki önemli köşe taşları ve kırılma noktalarını bulabilecekleri önemli bir kaynak özelliği taşımaktadır.

 

 
2. Hamur, karton, 297 sayfa, 2020
ISBN: 9789963267224 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • Uterya
  İlke Ergin
  Dorlion Yayınevi

  Birkaç saniyenin ardından gömüldüğü yerden doğrularak; “Haklısın... 

 • Şeyh Şamil Efsanesi
  Lesley Blanch
  Ketebe Yayınları

  Büyük dinî ve askeri lider "Dağıstan Aslanı" Şeyh Şamil'in ve Cennetin Kılı&ccedi... 

 • Latife Tekin Kitabı
  Pelin Özer
  Can Yayınları

  Dünyada yazarak var olmak çok özel bir deneyim. O maceranın kendisinden ses verm...