Neoliberalizm Matematik Eğitimi ve Sınıf Mücadelesi - Işık Kitabevi
Logo

 • Güneş
  Sam Usher
  Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

  “Sabah uyandım, pencereden baktım, hava güneşliydi!”

  Yılın en sıcak g... 

 • 21.12
  Dustin Thomason
  Altın Kitaplar Yayınevi

  Takvimler 11 Aralık 2012'yi gösterirken Los Angeles kenti sıradan bir güne daha uyanmış... 

Türler » Akademik » Eğitim » Neoliberalizm Matematik Eğitimi ve Sınıf Mücadelesi

Neoliberalizm Matematik Eğitimi ve Sınıf Mücadelesi


 

24.00 TL


Stok Durumu

Mevcut değil
Bu kitap stoklarımızda bulunmamaktadır, istekte bulunarak getirilmesini ve haberdar edilmenizi sağlayabilirsiniz.


 
Bülent Avcı / Töz Yayınları
Tür: Eğitim

Edebiyat sanatı kaçınılmaz ve zorunlu olarak pek çok eleştiri okulu ortaya çıkarmıştır ve bunlar daha çok kuramcının daha farklı sorular sormasına bağlı olarak büyümeye ve çoğalmaya devam etmektedir. Charles Bressler'in Yazınsal Eleştiri: Kuramlar ve Pratik Bir Giriş adlı kitabı buna ışık tutacak bir şekilde, hiç durmaksızın gelişen bu alanda mevcut başlıca eleştiri okullarının derinlikli bir anlatımını sunuyor.

Avcı’nın araştırma yöntemi, öğretmen ve öğrenciler arasında eleştirel bir ilişki kurmak için neoliberal bir matematik dersinde zemin bulma veya yaratmaya yönelik taviz vermeyen vurgusu çerçevesinde, daha fazla dikkate alınmaya ve düşünmeye değer bir özellik göstermektedir.

Gerçekten de onun yöntemi, araştırma temalarının öğrencinin yaşam dünyasında yer almış olması anlamında, matematik eğitimine eleştirel yaklaşımıyla tutarlıdır; araştırma süreci, ana akım müfredat içinde popüler görülmeyen fikirleri memnuniyetle karşılamıştır; öğrenciler sayesinde katılımcı yaklaşım, onların eleştirel bağlanma ve katılımlarını sağlayabilmek için kolaylaştırılmıştır; düşünüm (reflection) ve öz-değerlendirme süreçleri, geleneksel bankacı eğitme karşı etkili bir seçenek oluşturmuştur.

En önemlisi de katılımcı yaklaşımın, matematik dersinin gelişimini, ilişkilerin yatay dinamikler, işbirliği, birlikte çalışma (collaboration) ve karşılıklı saygı (ki bunların hepsi, demokratik toplulukların kilit önemdeki eleştirel ilkeleridir) üzerine temellendiği gerçek bir topluluk olarak desteklemesidir.

 
2. Hamur, karton, 2020
ISBN: 9786058045583 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler