Gelişimsel Ebeveynlik Rehberi - Işık Kitabevi
Logo
Türler » Aile » Gelişimsel Ebeveynlik Rehberi

Gelişimsel Ebeveynlik Rehberi


 

33.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Birgül Bayoğlu / Hipokrat Kitabevi
Tür: Aile

GDP Gelişimsel Destek Paketi ``0-6 Yaş`` Gelişimsel Ebeveynlik Rehberi Hipokrat Kitabevi

Sevgili anne-baba,

Bu rehberdeki etkileşim ve yaklaşım önerileri, 0-6 yaş çocuklarının sosyal, dil-algısal, duygusal ve motor gelişimlerini ev-merkezli ve aile odaklı desteklemeyi amaçlar.

Anne-baba ve bakımverenler çocuk büyütürken oyun oynamak zorundadırlar çünkü oyun, çocukların yaşamının en önemli parçasıdır. Oyun oynarken olumlu ebeveynlik becerilerini sergilemek ve çocuğa model olmak bilişsel gelişimi desteklerken sosyal ilişkileri de güçlendirir.

Oyuncak hiç bir çocuk için tek başına keyifli bir etkinlik değildir, tek başına çocuğun gelişimini desteklemez. Üstelik çocuklar arkadaşları yoksa mutlaka bir erişkinle oyunu sürdürmek isterler, tek başına uzun süre oyun oynamak gelişimsel olarak da beklenmeyen bir davranıştır.

Oyuncağı ve oyunu araç olarak kullanarak olumlu etkileşimle gelişimi destekleriz.

Ebeveynler en sık hangi oyuncakları alıp hangi oyunları oynamaları gerektiğini sorarlar. Bu özellikle bir anne için çok yorucu olabilir, oysa kararı çocuğa bırakmak ve yalnızca çocuğu takip etmek en etkili etkileşim yollarından birisidir. Çocuğun seçimleri ve uygulamarına doğru rehberlik yapmak yeterli.. Eleştirmeden, duyarsızlaşmadan, sürekli öneri vermeden...

 
2. Hamur, karton, 88 sayfa, 2020
ISBN: 9786057874382 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler