Tanrının Kırbacı Atilla - Işık Kitabevi
Logo

 • Mara ile Dann
  Doris Lessing
  Can Yayınları

  Mara İle Dann, günümüzden binlerce yıl sonra, insan uygarlığını yeryüzün... 

Türler » Edebiyat » Tarihi Roman » Tanrının Kırbacı Atilla

Tanrının Kırbacı Atilla


 

29.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
William Dıetrıch / Panama Yayıncılık
Tür: Tarihi Roman

Her şey gayri meşru bir olayla başlar. Batı Roma İmparatoru III. Valentinianın kız kardeşi Honorianın bir uşakla yatakta basılması, bir skandala neden olur. Bu düşüncesizliği nedeniyle hapsedilen Honoria, içinde bulunduğu durumdan kurtuluş umudu olarak dünyanın en korkulan savaşçısı olan Atillayı görür.

Çaresizlik içinde, Hunların Kralına elçi göndererek yardımını ister. Bu yardım çağrısını bir evlenme teklifi olarak kabul eden Atilla, başlık parası olarak Roma İmparatorluğunun yarısı üzerinde hak iddia eder ve böylece savaş makinelerini harekete geçirir.
Hunlarla açık bir savaşın, imparatorluğun mahvına sebep olmasından korkan Romalılar, gizli kapaklı yollar arar. Diplomatik uzlaşma arama kisvesi altında Atillanın kampına gönderilmek üzere bir elçilik grubu oluşturan Romalı liderler, Atillanın savaş beylerinden birini Atillayı öldürmesi için bir suikast planının içine çekmeye çalışır. Hırslı bir entelektüel olan Jonas, tarihçi olarak bu elçi grubuna dahil edilir. Ama suikast planı ortaya çıkınca, bir tarihçiden daha fazlası haline gelir. Hunlar tarafından rehin alınan Jonas, diplomaside sahip olduğu yeteneklerin yanı sıra hayatta kalmak için kılıçla ilgili olarak yeni yeteneklere de ihtiyaç duyduğunu anlar. Ama tek sorunu hayatta kalmak değildir. Hun kampında esir olan ve Hun savaşçılardan birine verilmesi söz konusu olan Romalı güzel Ilanayla tanışır. Tek başına kaçma girişimi bir çılgınlık olacaktır. Bir de Ilanayı kurtarma düşüncesi intihar demektir. Ama yaşamına mal olsa bile, Ilana olmadan kamptan ayrılamayacağının farkındadır.


Jonas, kaçışını planlarken Roma ile Hunlar arasında olacak savaşta, neyin hayati bir önem taşıdığını anlar. Şimdi artık sadece kendi yaşamı söz konusu değildir. Ilana ve imparatorluğu kurtarmak adına Batı medeniyetinin geleceğine karar vermek için karşı karşıya gelecek iki büyük ordunun, tarihteki en büyük savaşına Romayı hazırlamak üzere bilgiler ve eski bir kılıcı ulaştırmak zorundadır.

 
2. Hamur, karton, 480 sayfa, 2015
ISBN: 9786054401888 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • Olağanüstü Bir Gece
  Stefan Zweig
  Halk Kitabevi

   

  Stefan Zweig, öykü ve romanlarının yanında, yazdığı yaşam öykül... 

 • Satranç
  Stefan Zweig
  Halk Kitabevi

   

  Stefan Zweig, öykü ve romanlarının yanında, yazdığı yaşam öykül... 

 • Temel Odyoloji Soru Kitabı
  Prof. Dr. Erol Belgin, Doç. Dr. A. Sanem ŞAHLI
  Güneş Tıp Kitabevleri

  Ülkemizde Odyoloji bilim alanının temel ve kapsamlı ilk kitabı olarak yayınlananTEM... 

 • Abbas Temel İmmünoloji
  Abul K. Abbas
  Güneş Tıp Kitabevleri

  İmmünolojideki bütün temel kavramları anlamak için mükemmel kayn...