Loka Mata - Seneye Yine Gel - Işık Kitabevi
Logo

Türler » Edebiyat » Roman » Loka Mata - Seneye Yine Gel

Loka Mata - Seneye Yine Gel


 

85.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Handan Ünlü Haktanır / Luna Yayınları
Tür: Roman

 

Bu kitap, bir kadının fantezi ve gerçeklik arasında oluşturduğu kuvvetli bağ ile hayatta kalma mücadelesini anlatıyor.

"Fantezi de gerçeklik kadar yoğun ve eski," der Ursula K. Le Guin. Sahi, fantezi olmasaydı gerçekliğin bir anlamı olur muydu?

Suyun ortasında bir Frig tası… Tasın içinde ben… Bir o yana, bir bu yana savruluyoruz. Sudan buharlar yükseliyor. Hava sıcak, çok sıcak… Bir yandan da korkunç bir yağmur yağıyor. Güçlükle tasın kenarına tutunup etrafa bakınıyorum. Burası deniz mi? Sular gözlerime, ağzıma giriyor. Yer gök birbirine karışmış. Etrafımda hışırtıya benzer konuşmalar… "Korkma, başlangıçta da sadece su vardı," diyor upuzun, simsiyah saçlı, gencecik bir kadın. Bir su perisi gibi süzülerek geliyor ve elimden tutup yanına çekiyor beni. Birileri üstümüze turuncu renkli çiçekler fırlatıyor. "Seneye yine gel, seneye yine gel," diye bağırıyorlar hep birden. Dedemi görüyorum sonra.

"Birer katreyiz her birimiz, ummana kavuşmayı bekleyen. O, her şeyin tek kaynağı ve tüm varlıkların son durağıdır," diyor gülümseyerek.Tam o anda, arkada bıraktığım onca insan arasında annemi görür gibi oluyorum. Yüzüne kazara bir ışık vurmuş gibi gözlerini kırpıştırıyor.

Gülerek el sallıyor bana. İçimi bir huzur kaplıyor. Yağmura ve beynimi delen seslere aldırmadan derinlere dalıyor ve ana karnındaki bir bebek gibi büzülüp yeni bir hayata doğmak için bekliyorum.

 
2. Hamur, karton, 246 sayfa, 2020
ISBN: 9786257700047 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • Yedi Çeşit Evet
  Berrak Yurdakul
  Destek Yayınları

  Zihin İyi Bir Uşak Ama Berbat Bir Efendidir.

  Zihni... 

 • Yanan Denizin Dansı
  E. J. Mellow
  Martı Yayınları

  Hırsızlar Krallığı, Aadilor diyarındaki hem büyü hem de zevkle do...