Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu İle İlgili Her Şey - Işık Kitabevi
Logo

Türler » İnsan ve Toplum » Psikoloji » Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu İle İlgili Her Şey

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu İle İlgili Her Şey


 

82.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Fevziye Toros, Gülen Güler Aksu / Akademisyen Kitabevi
Tür: Psikoloji

Sizler için Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu' (DEHB) hakkında hazırlamaya çalıştığımız bu kitabı dileriz yararlı bulursunuz. Türkiye'nin her bölgesinden uzman arkadaşlar tarafından konuları itina ile seçerek, DEHB hakkında güncel ve son bilgiler ile sizlere ışık tutmayı ve yapılabilecek tutum ve davranışları aktarmayı amaçladık. Bu süreçte emeği geçen tüm meslektaşlarımıza özverili çalışmalarından dolayı çok teşekkür ederiz.

DEHB; toplumumuzda hemen her yaşta görülebilen, yaşam kalitesini akademik ve/veya sosyal olarak etkileyebilen, genetik geçişin yüksek oranda olduğu, 3 alt tipi olan, birlikte pek çok ruhsal sorunun eşlik ettiği, erken tanı ve tedavinin önemli rol oynadığı bir ruhsal bozukluktur. DEHB'li bireyi anlamak, ona göre tutum ve davranışları ayarlamak, beklenti düzeyinde bunun da bir bozukluk olduğunu unutmamak, çocukların sahip olduğu akademik ve sosyal becerilerin ortaya çıkmasını sağlamak, hem çocukların hem de ailenin yaşam kalitesini arttırabilmek asıl amaçlardandır. Bunlar için en erken sürede çocuk ve ergen psikiyatri uzmanları tarafından yapılacak değerlendirmeler sonucu tanı alan çocuk ve ergenlerle ilgili yol almak gerekmektedir.

Çocuk ve ergen psikiyatri uzmanlarının, gerektiğinde, DEHB'li çocuk ve ergenin tedavi aşamasında; çocuk gelişim uzmanları, psikologlar, ergoterapi uzmanları, özel eğitim uzmanları, konuşma terapi uzmanları ile birlikte yol alması önemli olduğu için kitabımızda bu uzmanlık alanlarına da yer vermeye çalıştık.

Her zaman erken yol almak çocuklarımızı risklerden daha çok koruyacak ve geleceğe ruh sağlığı açısından da daha doğru ve yetkin bireyler olarak hazırlanmalarını sağlayacaktır.

Herkese keyifli okumalar dileriz...

 
2. Hamur, karton, 492 sayfa, 2020
ISBN: 9786052587768 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • Proteus 369
  Ejdan Sadrazam
  Eser Sahibinin Kendi Yayını

   
 • Hareketli Astronotlar
  Kolektif
  Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

  Uluslararası Uzay İstasyonu’na doğru bir yolculuğa çık!

 • Kaptan Singleton
  Daniel Defoe
  Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

  Daniel Defoe (1660-1731): Londra’da varlıklı bir ailede dünyaya ...