Nörolojik ve Nöroşirurjik Hastalıklarda Fizyoterapi Rehabilitasyon - Işık Kitabevi
Logo

 • Sevgi Üstüne
  Jose Ortega y Gasset
  Yapı Kredi Yayınları

  Bu kitapta, sevginin çok katmanlı aralarına sızmakta, klasik sevgi kuramlarına gitmekte, s... 

 • Tosbik Tosbağa
  Nazlı Orbay
  Bilgi Yayınevi

  Pelikanlar, kaplumbağalar, kirpilerle tanışmak isteyen, doğayı seven ve koruyan çocuklar i... 

Türler » Akademik » Tıp Bilimleri » Nörolojik ve Nöroşirurjik Hastalıklarda Fizyoterapi Rehabilitasyon

Nörolojik ve Nöroşirurjik Hastalıklarda Fizyoterapi Rehabilitasyon


 

390.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Ela Tarakcı, Burcu Ersöz Hüseyinsinoğlu / Hipokrat Kitabevi
Tür: Tıp Bilimleri

Nörolojik ve Nöroşirurjik Hastalıkların birçoğu kronik hastalıklar olarak tanımlanır ve ortaya çıkarttıkları problemler hastalarda çeşitli düzeylerde yeti yitimine sebep olabilir. Hastalardaki özürlülüğün etkilerini ve engel koşullarının azaltılmasını amaçlayan, bireylerin sosyal entegrasyonunu sağlamaya yönelik yapılan tüm uygulamalar Dünya Sağlık Örgütü'nün rehabilitasyon tanımında yer almaktadır. Günümüzde fizyoterapistler bireylerin fiziksel, psikolojik, duygusal ve sosyal iyi olma halini geliştirerek yaşam kalitelerinin artırılmasına yardımcı olurlar. Bu kapsamda fizyoterapistler tarafından yapılan fizyoterapi ve rehabilitasyon uygulamaları hastanın önceliklerine göre ve bireye özgü tasarlanan programlardan oluşmaktadır. Nörolojik Fizyoterapi ve Rehabilitasyon uygulamalarında yer alan özel yöntemler hastalarda oluşabilecek birincil sorunları tedavi ederken ikincil sorunların oluşmadan önlenmesine yardımcı olabilir.

Bu kitap nöroloji alanında fizyoterapistlerin en sık karşılaşacakları hastalıkları tanımaları, fizyoterapi-rehabilitasyon yöntemleri hakkında bilgi edinmeleri amacıyla kaleme alındı ve klinikteki deneyimler ile bilimsel kanıtların harmanlanmasıyla okuyuculara sunulabilir hale getirildi. Yaşam boyu öğrenme modeli ve bilimde her geçen gün kat edilen gelişmeler göz önünde bulundurulduğunda daha gidilecek çok yolumuz ve okunacak çok kitabımız olduğunun bilinciyle bizler bu kitaba öncülük ettik. İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü'nde yolları kesişen öğretim üyeleri, araştırma görevlileri ve lisansüstü öğrencilerini biraraya getirerek kurumumuzda bugüne kadar oluşmuş deneyimleri sizlerle paylaşmak istedik. Yoğun çalışmaları sırasında kitabın yazımına katkıda bulunan tüm yazarlara ve kitabın basım aşamasında bizlere destek olan Hipokrat Kitabevi'ne teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bugünlere ulaşmamızda emeği büyük olan ailelerimize, bilimin yolunda ilerlememizi sağlayan çok değerli hocalarımıza, kendilerinden çok şey öğrendiğimiz değerli hastalarımıza ve "Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, başarı için, en hakiki mürşit bilimdir, fendir." sözleriyle yolumuza ışık tutan Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'e sonsuz şükranlarımızla.

Prof. Dr. Ela Tarakcı

Doç. Dr. Burcu Ersöz Hüseyinsinoğlu

 
karton, 256 sayfa, 2021
ISBN: 9786257399210 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler