Terapatik Egzersiz Temeller ve Teknikler - Işık Kitabevi
Logo

 • Kütüphanemi Toplarken
  Alberto Manguel
  Yapı Kredi Yayınları

  Çağımızın en yaratıcı okurlarından ve en kitapsever yazarlarından Manguel'in kütü... 

Türler » Akademik » Tıp Bilimleri » Terapatik Egzersiz Temeller ve Teknikler

Terapatik Egzersiz Temeller ve Teknikler


 

825.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Nezire KÖSE / Hipokrat Kitabevi
Tür: Tıp Bilimleri

Terapatik egzersizler ile ilgili alanlarda çalışan tüm sağlık profesyonellerine ve öğrencilere sunmaktan onur ve mutluluk duyduğum bu kitap; Carolyn Kisner ve Lynn Allen Colby'nin ilk baskısını 1985 yılında çıkarttıkları ve şimdi John Borstad'ın da katılması ile hazırladıkları 7. ve kendi ifadeleri ile sonuncu baskısı olarak yayınladıkları "Therapeutic Exercise Foundations and Techniques" isimli kitabın, Türkçe çevirisidir.

1984 yılında başladığım lisans eğitimimin ikinci yılında tanıştığım "Tedavi Hareketleri" bilimine olan hayranlığım, o yıllarda başlamış, 1991 yılında sayın hocam Prof. Dr.
A. Saadet Otman'nın ders asistanı olarak lisan derslerine girmeye başlamam ile devam etmiştir. Bugüne kadar 30 yıl boyunca, önceleri asistan olarak daha sonra da dersin sorumlu öğretim üyesi olarak devam ettiğim, "Temel Egzersiz Uygulamaları" dersinin temel kitabı olan "Therapeutic Exercise Foundations and Techniques" isimli bu kitaba olan hayranlığım da derse olan hayranlığım gibi hiç eksilmemiştir. Dilimize çevirisi olmayan bu kitaptan tüm öğrencilerimizin ve meslektaşlarımızın yeterince yararlanamadıklarını görmek benim için üzüntü verici olmakla birlikte, bu değerli kaynaktan herkesin yararlanabilmesi için bu kitabının Türkçe çevirisini yapmak benim için yıllardır hayalini kurduğum bir hedef olmuştur. Nihayet çeviri editörü olarak, 60 değerli öğretim elemanı meslektaşımın destekleri ile birlikte bu hedefimi gerçekleştirmiş olmaktan onur ve mutluluk duyuyorum. Ayrıca mesleğimizin kuruluşun bu 60. yılında böyle bir kaynağı alanımıza kazandırmanın da ayrı bir mutluluk kaynağım olduğunu belirtmek istiyorum.

Teori ve klinik tekniğin mükemmel dengesini, terapatik egzersiz ve manuel terapi ilkelerinin derin tartışmalarını, en güncel egzersiz ve yönetim rehberleri ile birlikte sunan;
"Kas İskelet Sistemi Problemleri ve Tedavileri", "Egzersiz Yaklaşımları", "Periferik Eklem Maniplülasyon ve Mobilizasyon Teknikleri", "Periferik Sinir Bozuklukları ve Tedavisi", "Aerobik Egzersizler", "Akuatik Egzersizler", "Uluslararası İşlevsel Engellilik ve Sağlık Sınıflandırması", "Korunma,
Sağlık ve İyilik Hali ile İlgili Bilgiler", "Yaşlı Yetişkinlerde
Egzersiz", "Kadın Sağlığı", "Erkeklerde İnkontinans" ve "Lenfatik Bozuklukların Tedavisi" konularını içeren çok geniş kapsamlı bilgi deposu olan bu kitabın, bu alanlarda çalışan tüm sağlık profesyonellerine yardımcı olmasını diliyorum.

Yirmi altı bölümden oluşan, tüm bölümlerde ortak dil birliği olması açısından çeviri editörü olarak, her bir bölümü tek tek detaylı ve titiz bir çalışma ile inceleyerek son halini vermiş olduğum bu kitapta, terminoloji açısından gözümden kaçanlar olmuş olabilir. Bu konudaki dönütlerinizin benim için çok değerli olduğunu da ayrıca bildirmek istiyorum.

Son olarak; bu kitabın hazırlanmasında emeği geçen tüm değerli yazarlarımıza emekleri için, özellikle editör yardımcıları olan sevgili arkadaşlarım Doç. Dr. Naciye VARDAR
YAĞLI ve Doç. Dr. Hande DENİZ GÜNEY'e emekleri ve destekleri için, ayrıca kitabın basımı için gerekli resmi işlemleri yapan ve basımını gerçekleştiren Hipokrat Yayınevi'ne özellikle sayın Ali Çelik ve Hüseyin Çağlıkasap'a emekleri ve titiz çalışmaları için çok teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.

Saygılarımla...

Prof. Dr. Nezire KÖSE

 
2. Hamur, Ciltli, 1128 sayfa, 2021
ISBN: 9786057874948 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • Wolverine’in Dönüşü
  Charles Soule
  Gerekli Şeyler

  Geri döndü! Uzun hayatı boyunca en iyi şekilde mücadele ettikten sonra Wolverine kaç... 

 • Wolverine’in Peşinde
  Charles Soule
  Gerekli Şeyler

  Logan'ın son dinlenme yeri olan mezarında bir sır saklı. Biri bedenini mi c¸aldı yoksa Wolv... 

 • Wolverine vs. Blade
  Mark Guggenheim
  Gerekli Şeyler

  Kızaklar ve PençelerWolverine ile Blade'in yolları pek sık karşılaşmaz. Karşılaştıklar... 

 • Uncanny Inhumans 2: Sessiz Oda
  Charles Soule
  Gerekli Şeyler

  Uncanny Inhumans 2: Sessiz Oda Gerekli Şeyler Yayıncılık Eski Inhuman Kralı Black Bolt'un yeni bi...