Felsefe ve Psikoterapi - Işık Kitabevi
Logo

 • Lo
  Şermin Yaşar
  Doğan Egmont

  Adım Yüksel ama burada herkes bana Lo der. Bu ismi bana Çavuş koydu. Başlangıç... 

Türler » İnsan ve Toplum » Psikoloji » Felsefe ve Psikoterapi

Felsefe ve Psikoterapi


 

50.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Ertuğrul Köroğlu / Destek Yayınları
Tür: Psikoloji

Felsefe ve Psikoterapi

Felsefe, düşünme üzerine düşünmektir. Bilişsel terapi ise, danışanın, düşüncelerinin üzerine yeniden düşünmesini sağlamaktır.

Eski Yunan düşünürü Sokrates, kendi görüşlerini başkalarına benimsetmeye ya da kabul ettirmeye çalışmak yerine, insanların kendi görüşlerinin mantıksal temellerini savunmalarını sağlamaya çalışıyordu. Sokratik sorgulama adı verilen bu yöntem, bilişsel terapilerde sıkça kullanılır.

Terapi, bir anlamda, felsefenin gerçek yaşamda uygulanmasıdır. Kanıta dayalı çağdaş bilişsel davranışçı terapiler, akılcı düşünerek sağlıklı duygular yaşamayı önermişler; pozitif psikoloji yaklaşımları da, mutluluk ve esenliğin gereklerini saptarken büyük ölçüde felsefeden yararlanmışlardır.

Prof. Dr. Ertuğrul Köroğlu psikoterapi ve felsefenin iç içe geçtiği bu kitapta, çağdaş psikoterapilerin, akıl yürütme, erdem ve mutluluk anlayışı kapsamında felsefi görüşlerden nasıl beslendiğini anlatıyor. Sokrates'ten Kant'a, Buda'dan Nietzsche'ye felsefe tarihinin ölümsüz filozoflarının gözünden insanı ve hayatı nasıl okuyacağımızı doyurucu bir şekilde özetliyor.

 
2. Hamur, karton, 192 sayfa, 2022
ISBN: 9786254416231 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • Evrak Çantası
  Murathan Mungan
  Metis Yayınları

  Evrak Çantası

  Evrak Çantası, Murathan Mungan'ın düzyazılarını bir araya...