Evine Dönemeyen Adam - Işık Kitabevi
Logo

 • Anyayı Beklerken
  Michael Morpurgo
  Tudem Kültür

  Savaşa çocukların gözünden bakmak…

  Türler » Kıbrıs Kitapları » Öykü » Evine Dönemeyen Adam

  Evine Dönemeyen Adam


   

  60.00 TL


  Stok Durumu

  Mevcut
  Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


   
  Emrah Öztürk / Yapı Kredi Yayınları
  Tür: Öykü

  Kişileri çevreleyen zamanla mekânın, eylemleri belirleyen eşyayla doğanın güçlü anlatımı göze çarpıyor öykülerde. Özellikle “Rüya Hanım’ın Günlüğü” öyküsünde mutluluk, özgürlük ve benlik arayışını zehirleyen ihanet ve suçluluk duygusu öne çıkıyor. Karabasanlar, gerilimler, hesaplaşmalar ve ödeşmeler bir korku filminin sisli havası içinde veriliyor.

  Sessizlikteki dostlukla gürültüdeki düşmanlık arasında derinleşen, bireysel arzularla toplumsal dayatmalar arasında göz ardı edilmiş duyarlıkları incelikle işleyen bir kitap, “Evine Dönemeyen Adam”.

  “Tüketici bir karanlık kaplamıştı ruhumu. Üstelik her şey, her şey müthiş bir sessizlik içindeydi; boğulmama karşı kayıtsızdı her şey. Buna razı gelmiş gibiydiler. Veya sanki beni boğanla aynı fikirdeydiler... Gelip beni kurtaracak, bu duruma dur diyecek, müdahale edecek kimse yoktu ortalıkta. Unutulmuş, daha doğrusu göz ardı edilmiştim. Kimileri böyle bir durum karşısında hemen teslim bayrağını çeker, kendisini bekleyen kadere boyun eğer. Yani direnmez, yani şu söz konusu değersizlik hissiyle hemen barışır. Tamam, der. Benden bu kadar, der. Fakat ben öyle demiyordum. Çırpınıyordum. Sağ kalmaktan ziyade değerli olduğumu ispat etmek için çırpınıyordum.”

   
  2. Hamur, karton, 70 sayfa, 1, 2023
  ISBN: 9789750857584 
   
   
   
   
       
       

Yeni Eklenenler

 • What İf - Fallen Son
  Marc Sumerak
  Presstij Kitap

  Bizim dünyamızın ötesinde paralel dünyalar yer alır. Bu d&uu...