Erken Çocuklukta Fen Eğitimi - Işık Kitabevi
Logo

 • Erken Çocukluk Eğitimine Giriş
  Ebru Aktan Acar
  Nobel Akademik Yayıncılık

  Bu kitapta, erken çocukluk eğitimi ile ilgili kapsamlı, güncel ve bilimsel bilgileri ... 

 • Beyefendiler
  Gonçalo M. Tavares
  Kırmızı Kedi Yayınevi

  Kendine özgü mantığıyla Bay Valéry, ansiklopedi tutkusuyla Bay Henri, kara... 

 • Tyt Tarihin Ritmi
  Hüseyin İsmailoğlu
  Arı Yayınları

  Sınav yayıncılığında bir ilk olan “Soru Tipleri” modül&uum... 

Türler » Eğitim » Erken Çocuklukta Fen Eğitimi

Erken Çocuklukta Fen Eğitimi


 

300.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Volkan Duran, Yaşar Barut / Nobel Akademik Yayıncılık
Tür: Eğitim

Erken Çocuklukta Fen Eğitimi

Öğrenmek şaşırmaktır. Şaşırırken insan ayırt eder. Ayırt ederken farkına varır. Bu bilişsel anlamda bir üst basamağa çıkmak demektir. Bilim de en basit olgular karşısında bile hayretle başlar, hayret ise alışkanlıkların ve beklentilerin dışına çıkıldığında karşılaşılan şaşkınlık durumudur. O hâlde bilim yapmak, öğrenmeyle hayret etme sürecinde kesişir. Bu bağlamda hem öğrenme hem de bilim yapma, içerdiği o güzel heyecanla yaşamın en özünde yer almaktadır. Albert Einstein'ın dediği gibi "Hayat iki şekilde yaşanır: Ya hiç mucize yokmuş gibi ya da her şey birer mucizeymiş gibi..." Bu nedenledir ki hem iyi bir bilim adamı olmanın temelinde ve hem de mutlu bir yaşam sürmenin özünde merak duygusu yatar. Erken Çocuklukta Fen Eğitimi kitabı, "çok basit görünen" kavramların arkasındaki derin bilişsel ve mantıksal yapıyı bir nebze de olsa keşfetmeyi amaç edinmiştir.

Bilimsel merakın temelinde heyecan vardır. Bilinmeyeni öğrenmeye dönük olan o tarif edilemez heyecan duygusu bütün keşif ve buluşların temelini oluşturmuştur. Bu kitap da hazırlanırken bu heyecan ile yazılmıştır. Bu nedenle bu kitapta, Newton'un kendisini "Dünyaya nasıl göründüğümü bilmiyorum; ama ben kendimi, henüz keşfedilmemiş gerçeklerle dolu bir okyanusun kıyısında oynayan, düzgün bir çakıl taşı ya da güzel bir deniz kabuğu bulduğunda sevinen bir çocuk gibi görüyorum, " olarak tanımlaması misali, okuyucunun bilgi kumsalında keşif yapmasının heyecanını yaşatmak hedeflenmiştir.
Nasıl ki dört işlemi bilmeden türev ve integral gibi üst düzey matematik konularını anlamak mümkün değilse, bir elmanın yere düşüşünü anlamadan kara deliklerin yapısını kavramak, klasik fiziğin temellerini öğrenmeden kuantum fiziğini çözümlemek de mümkün değildir. Bu bağlamda bu kitapta temel fen kavramlarının temeline ilişkin kuramsal ve pratik bilgiler tartışılmıştır.

 
1. Hamur, karton, 672 sayfa, 2019
ISBN: 9786057846525 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler