Öksüz Atlar Ülkesinde - Işık Kitabevi
Logo

 • Fizyoloji Ders Kitabı
  Mitat Koz, Ethem Gelir, Gülfem Ersöz
  Nobel Akademik Yayıncılık

  Bu kitapta insan vücudunu oluşturan organ ve organ sistemleri, organizmanın bütünl... 

 • İfşa
  Toygun Atilla
  Kırmızı Kedi Yayınevi

  MİT’i kibrit kutusu ile kimler dinledi?

  MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın... 

 • İnanmazsan Gel de Bak
  Muhiddin Yenigün
  İlkgençlik Yayınları

  Süregelen bir tartışmanın içindeyiz. Bir taraf kend... 

Türler » Kıbrıs Kitapları » Roman » Öksüz Atlar Ülkesinde

Öksüz Atlar Ülkesinde


 

200.00 TL


Stok Durumu

Mevcut
Stokta mevcut, ortalama 3 günde kargoya verilir.


 
Başaran Düzgün / Ekinoks Yayınevi
Tür: Roman

Kıbrıs'ın derinliklerindeki hikâyesini duyarlı ve duygusal bir roman örgüsünün tılsımında Kıbrıslı bir kalemden okumak istiyorsanız ''Öksüz Atlar Ülkesinde''yi okuyun.
Prof. Dr. Mehmet Altan
Altı yaşında annesinin rızasıyla satılan bir çocuk, bir ada, kuşaktan kuşağa aktarılan bir hayatta kalma mücadelesi. Film izler gibi okudum.
Özlem Özkaram-Devlet Tiyatroları Sanatçısı
Gerçek yaşam öykülerinin okuyucuyu her zaman etkilediğini düşünürüm. Böyle bir öykünün anlatıldığı ''Öksüz Atlar Ülkesinde'' kitabına gözyaşlarıyla başladım ve bir çırpıda aynı şekilde tamamladım.
Prof. Dr. Nilgün Sarp
Hayatın ne getireceği bilinmez ama bazen bütün ihtimallerin ötesinde heyecan vericidir. Onu en çok heyecan verici kılan ise bir gün yolları kesişecek insanların imkansız coğrafyalarda birbirlerinden habersiz başlayan yürüyüşleridir. Hayat onları bir yerden başka yere; bazen mutluluk içinde bazen de tarifsiz acılarla sürüklerken kader ağlarını örer. Bu yüzden bazılarının hayatı roman olur. Öksüz atlar ülkesi işte bu bazılarının romanı... Başaran düzgün kurgusunu ve hikayesini hayatın bilinmezlerle dolu yürüyüşünün üzerine attığı ağla yakalıyor. Gazeteci titizliği ile ve aynı anda bir tarihçi hassasiyetiyle hikayeyle yüzleşecek kadar gerçekçi ama ne gerçekçi! Bir parçası olduğu Ada'nın acılı yıllarını anlatırken, kalemini iniş ve çıkış anlarında cesurca kullanıyor. Kıbrıs'ın entelektüelleri tarihten süzülerek Ada'yı var eden bütün kültürleri çok iyi bilirler. Başaran Düzgün de onlardan birisidir ve birçok romanın hikayesini zihninde taşıyor. Taşımakla kalmıyor... Acı, keder, aşk, kahır, çaresizlik ve ölümü dağılan imparatorluğun dört bir yana savurduğu insanları Kıbrıs sahnesinde anlatıyor. Bir yandan anlatıyor, bir yandan da benzer hikayelerin tanığı veya kahramanı olan herkesi sahneye alıyor.
Mustafa Karaalioğlu Gazeteci-Yazar

 
3. Hamur, karton, 283 sayfa, 1, 2023
ISBN: 9786257995214 
 
 
 
 
     
     

Yeni Eklenenler

 • What İf - Fallen Son
  Marc Sumerak
  Presstij Kitap

  Bizim dünyamızın ötesinde paralel dünyalar yer alır. Bu d&uu...