Neoliberalizmin Tahribatı (2000'li Yıllarda Türkiye 2) - Işık Kitabevi
Logo
Genres » Ekonomi » Neoliberalizmin Tahribatı (2000'li Yıllarda Türkiye 2)

Neoliberalizmin Tahribatı (2000'li Yıllarda Türkiye 2)


 

35.00 TL


Stock Statement

Mevcut
In stock, usually ships in 3 days.


 
Neşecan Balkan, Sungur Savran / Metis Yayınları
Genre: Ekonomi

Türkiye'nin 2000'li yılların başına ait, eleştirel perspektifli bir resmini çizmek istediğimizi belirtmiştik kitabın ilk cildinde ve siyaset eksenli makaleleri bir araya getirmiştik. Sürekli Kriz Politikaları'nda. Neoliberalizmin Tahribatı ise onun kaldığı yerden devam ediyor, ancak bu kez resmin iktisadi veçheleri ele alınıyor: Sermaye birikimi ve küresel kapitalizm, tarım, sosyal güvenlik, eğitim, silahlanma, gelir dağılımı, işçi sınıf ve sendikacılık, emek piyasaları ve toplumsal cinsiyet rolleri.

Türkiye'nin yakın tarihi, "neoliberalizm" diye adlandırdığımız iktisat politikalarının siyasal alanda hiçbir şekilde "liberalleşme" anlamına gelmediğini yeterince açık biçimde kanıtladı. Bu politikaların kutuplaşmayı ve eşitsizliği daha da artırarak Türkiye toplumu üzerinde yaptığı ağır iktisadi tahribatı ise bu ciltte okuyacaksınız.

 

Katkıda Bulunan : Ahmet Haşim Köse, Ahmet Öncü, Fatma Gök, Fuat Ercan, Gülay Günlük Şenesen, Gülay Toksöz, Oğuz Oyan, Özlem Onaran, Saniye Dedeoğlu, Şemsa Özer, Tülay Arın, Ümit Şenesen, Yüksel Akkaya

 
2. Hamur, karton, 274 pages, 1, 2004
ISBN: 975-342-446-9