21. YY. Okulları İçin Etkili Bir Stratejik Yönetim Aracı - Balanced Scorecard - Işık Kitabevi
Logo
Genres » Eğitim » 21. YY. Okulları İçin Etkili Bir Stratejik Yönetim Aracı - Balanced Scorecard

21. YY. Okulları İçin Etkili Bir Stratejik Yönetim Aracı - Balanced Scorecard


 

16.00 TL


Stock Statement

Mevcut
In stock, usually ships in 3 days.


 
Hoşcan Ensari / Sistem Yayıncılık
Genre: Eğitim

Ulusal ve uluslararası rekabet ortamında sürdürülebilir başarıyı yakalamayı isteyen kurumlar, uzun dönemdeki yönlerini ve performans hedeflerini belirlemek, içsel ve dışsal koşullara ilişkin tahminleri geliştirmek ve hedeflerine ulaşmada kullanacağı ayrıntılı yol haritasını oluşturmak durumundadır.

Böyle bir planın yaşama geçirilmesindeki kritik başarı faktörü, doğru kurumsal stratejilerin belirlenerek tüm düzeylerde çalışanların bireysel hedef ve stratejilerine dönüştürülmesi ve istenilen yönde ne ölçüde başarı ile gidilebildiğini gösterecek erken uyarı sistemlerinin çalıştırılmasına olanak verecek uygun performans ölçütlerinin belirlenmesidir.

Ülkemiz konusunda bir ilk olan bu kitap, başarılarının artırarak sürdürülebilir kılmak isteyen eğitim kurumlarımıza stratejik yönetim kavramının başarıyla uygulanması için 90'lı yıllarda Dr. Robert S. Kaplan ve Dr. David P. Norton tarafından geliştirilmiş ve tüm dünyada yaygın ve etkili bir stratejik yönetim aracı olarak kullanılan Balanced Scorecard (Dengeli Kurumsal Karne) metodolojisinin uygulanması konusunda rehber olacaktır.

 
2. Hamur, karton, 172 pages, 1, 2005
ISBN: 975-322-402-8