UFRS/TFRS Kapsamında İşletme Birleşmeleri ve Konsolidasyon - Işık Kitabevi
Logo
Genres » Akademik » İşletme-Finans-Pazarlama-Muhasebe » UFRS/TFRS Kapsamında İşletme Birleşmeleri ve Konsolidasyon

UFRS/TFRS Kapsamında İşletme Birleşmeleri ve Konsolidasyon


 

30.00 TL


Stock Statement

Mevcut
In stock, usually ships in 3 days.


 
Volkan Demir, Oğuzhan Bahadır / Nobel Akademik Yayıncılık
Genre: İşletme-Finans-Pazarlama-Muhasebe

UFRS/TFRS Kapsamında İşletme Birleşmeleri ve Konsolidasyon isimli bu kitapta; işletme birleşmelerinin muhasebeleştirme yöntemleri ve konsolide finansal tabloların hazırlanması yöntemleri ile UFRS/TFRS kapsamındaki işletme birleşmeleri ve konsolidasyon uygulamalarının bu yöntemlerden hangisi ya da hangilerini esas aldığı konusu incelenmiştir.

Küreselleşmenin de etkisiyle işletmeler satın alma, ele geçirme veya diğer yöntemlerle başka işletmeler ile sermaye ilişkisi içerisine girmekte ve tüm bu işlemleri ve sonuçlarını finansal tabloları aracılığı ile kamuya açıklama gereği ortaya çıkmaktadır. Uluslararası ve Türkiye Finansal Raporlama Standartları

(UFRS/TFRS) 'nda; işletme birleşmeleri ve grup şirketleri ya da sermayi ilişkili şirketler konuları UFRS/TFRS 3: İşletme Birleşmeleri, UMS/TMS 27: Konsolide ve Bireysel Finansal Tablolar, UMS/TMS 28: İştiraklerdeki Yatırımlar ve UMS/TMS 31: İş Ortaklıklarındaki Paylar olmak üzere dört standartta ele alınmıştır. Kitapta, İşletme Birleşmeleri ve Konsolidasyon konusu ile ilgili bu dört standart, uygulamalar yardımıyla açıklanmaya çalışılmıştır.

 
1. Hamur, karton, 190 pages, 2009
ISBN: 605-395-101-8