Akıllı Yaşama Sanatı (Felsefi Aforizmalar) - Işık Kitabevi
Logo
Genres » Kişisel Gelişim » Akıllı Yaşama Sanatı (Felsefi Aforizmalar)

Akıllı Yaşama Sanatı (Felsefi Aforizmalar)


 

22.00 TL


Stock Statement

Mevcut
In stock, usually ships in 3 days.


 
Baltasar Gracian / Maya Kitap
Genre: Kişisel Gelişim

Elinizdeki kitap çağların süzgecinden geçmiş ve insanları yüzyıllar boyunca özel hayatta ve iş hayatında nasıl başarılı olunabileceği konusunda aydınlatmış bir felsefe kitabıdır. İspanyol Cizvit papazı Baltasar Gracián tarafından 17. yüzyılda yazılan bu "yaşama sanatı rehberi" hepimize arkadaşlık, liderlik, duygu yönetimi gibi son derece önemli konularda yol gösteriyor. Ayrıca bizlere başarı ve ahlak arasında seçim yapmadan, hem ahlaklı hem de başarılı olmanın ipuçlarını veriyor.

Edebiyat ve felsefe tarihçileri tarafından Hsün Tsu'nun (Sun Tzu) Savaş Sanatı, Machiavelli'nin Hükümdar ve Lao Tse'nin Erdem Kitabı gibi kitaplarıyla eşdeğer tutulan bu anıtsal eser, aydınlanma ve ilerleme üzerine kafa yoran herkese bir ömür boyu eşlik etmek üzere hazırlanmıştır. Yaşadığı dönemde üstleri tarafından pek de onaylanmayan vaazlar vermiş olan Baltasar Gracián, ilk kitaplarında takma adlar kullanmışsa da Akıllı Yaşama Sanatı'nı her şeyi göze alarak kendi adıyla yayımlatmıştır.

Schopenhauer, Nietzsche ve André Gide gibi düşünürler tarafından baş tacı edilen Akıllı Yaşama Sanatı birçok dile çevrildi. İngilizce çevirisi 1992'de Washington Post'un çok-satanlar listesinde iki hafta kaldı ve toplam 200.000 adet sattı. Sizin de bu kitabı elinizden düşürmeyeceğinize, ilgiyle okuyacağınıza inanıyoruz.

"Tamamıyla eşsiz! Hayatın her döneminde başvurulması gereken bir kitap."
-Schopenhauer-

"Avrupa kültürü ahlaki zekâ konusunda bundan daha iyi ve karmaşık bir eser üretmemiştir."
-Nietzsche-

"Hayranlık uyandırıcı derecede zekice!"
-André Gide-

 
2. Hamur, karton, 157 pages, 2012
ISBN: 978-605-5675-45-5