Temel Klinik Biyokimya - Işık Kitabevi
Logo
Genres » Akademik » Tıp Bilimleri » Temel Klinik Biyokimya

Temel Klinik Biyokimya


 

180.00 TL


Stock Statement

Mevcut
In stock, usually ships in 3 days.


 
Hatice Paşaoğlu / Pelikan Tıp Teknik Yayıncılık
Genre: Tıp Bilimleri

ÖNSÖZ
BİYOKİMYA sağlık ve hastalıkta canlıların kimyasal tepkimelerini inceleyen, diğer temel ve klinik bilim dallarıyla sıkı ilişkisi olan bir bilimdir. Biyokimyasal çalışmalar diğer bilim dallarına da birçok konuda öncülük etmekte, hastalıkların Biyokimyasal temellerinin anlaşılması, tedavi için de yeni ufuklar açmaktadır.
Kitabımız İnsan biyokimyasının temel / klinik konuları hakkında bilgi edinilebilecek şekilde tasarlanmıştır.
Kitabımıza emek veren hocaların büyük çoğunluğu, danışmanı olduğum öğrencilerim, birlikte çalışmalar/yayınlar yaptığım, jürilerinde bulunduğum, aynı yerde çalıştığım, bir şekilde yolumuzun kesiştiği meslektaşlarım. Bazıları da meslektaşlarımın benzer şekilde önerdikleri hocalar.
Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği, Veteriner Hekimliği Fakülteleri, sağlık alanında eğitim alan tüm öğrencilerin Biyokimya konularını Türkçe okuyup öğrenebilecekleri bir kitap düşündük. Ayrıca bu alana yönelmek isteyen Fen Fakülteleri Biyoloji, Kimya Bölümlerinin yanısıra, diğer ilgili bölümlerde okuyan öğrencilerimize de ışık tutacağını düşünüyoruz. Lisans, yüksek lisans eğitiminin yanı sıra kitabımız doktora, doçentlik çalışması yapan genç araştırmacılarımız ve TUS, DUS sınavları için de kaynak olacaktır.
Kitapta emeği geçen, yurdumuzun her köşesinde, üniversitelerimiz ve hastanelerimizde görev yapan tüm Hocalarımızı özverilerinden dolayı kutlar, içten teşekkürlerimi sunarım.
Kitabımızı tasarladığımız günden beri, basım aşamasına kadar
Pelikan Yayıncılık yetkilileri Aziz Çelik, Ali Çelik, Gamze Çelik başta olmak üzere kitabımızın dizgisini gerçekleştiren Hüseyin Çağlıkasap ve emeği geçen herkese ilkeli, dürüst yayıncılıkları için teşekkürü borç bilirim.
Çalışmalarımız sırasında bizleri destekleyen ailelerimize sonsuz teşekkürler.


Prof. Dr. Hatice PAŞAOĞLU
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi
Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi

 
2. Hamur, Ciltli, 884 pages, 2017
ISBN: 9786059029810