Ceviz Kabuğundaki Evren - Işık Kitabevi
Logo
Genres » Bilim » Ceviz Kabuğundaki Evren

Ceviz Kabuğundaki Evren


 

225.00 TL


Stock Statement

Mevcut değil
Not in stock, you may request the book and you will be notified when it is arrived.


 
Stephen Hawking / Alfa Yayıncılık
Genre: Bilim , Series:Bilim Dizisi

Bilimsel yapıtlar için bir kilometre taşı olan bu yapıt, kırk dile çevrildi, on milyondan fazla satarak uluslar arası bir fenomen haline geldi.Zamanın Kısa Tarihi Hakkında Söylenenler"Canlı ve kışkırtıcı... Hawking'in bir öğretmene özgü doğal yetenekler olan kaliteli bir espri anlayışı ve karmaşık önermeleri günlük yaşamdan çekip aldığı analojilerle resmetme becerisine sahip olduğu açık."

-The New York Times-

 

"Bu kitap, bir çocuğun merakıyla bir dahinin zekasının uyumlu bir birlikteliği. Hawking'in evreninde dolaşırken zekasına hayran kalıyorsunuz."

- The Sunday Times(Londra)-

 

"Etkileyici ve kolay anlaşılır... Sıradan bir okurun dahi bilimin derinliklerini kaynağından öğrenmesine olanak sağlıyor. Pırıl pırıl parlayan bir kitap."-The New Yorker-

 

"Stephen Hawking duru anlatımın ustası olduğunu kanıtlıyor. Yaşayan başka birinin, böylesine ürkütücü görünen matematiksel konuları bu denli açık ve kolay anlaşılır biçimde dile getirebileceğine inanmak güç."

-Chicago Tribune-

"Evrensel fiziğin karmaşıklığını böylesine bir açıklıkla ve zekice ancak o bütünleştirebilirdi."-The New York Review of Books-"Belki de, sıradan okur için yazılmış en mükemmel astrofizik kitabı. Teşekkürler Dr. Hawking."

-Booklist-

 
1. Hamur, Ciltli, 230 pages, 2013
ISBN: 9789752971059