Mindfulness - Zıvanadan Çıkmış Bir Dünyada Huzur Bulmak İçin 8 Haftalık Bir Rehber - Işık Kitabevi
Logo
Genres » İnsan ve Toplum » Psikoloji » Mindfulness - Zıvanadan Çıkmış Bir Dünyada Huzur Bulmak İçin 8 Haftalık Bir Rehber

Mindfulness - Zıvanadan Çıkmış Bir Dünyada Huzur Bulmak İçin 8 Haftalık Bir Rehber


 

39.00 TL


Stock Statement

Mevcut değil
Not in stock, you may request the book and you will be notified when it is arrived.


 
Mark Williams / Diyojen Yayıncılık
Genre: Psikoloji

Gündelik yaşamlarımız o kadar zıvanadan çıkmış ve sorunlarla dolu ki hayattan keyif almayı çoğu zaman unutuyoruz. Mutlu ve huzurlu olmaya çabaladıkça, hayatımızın en önemli kısımlarını ıskalıyoruz. Yazarlar, Oxford Üniversitesi profesörü Mark Williams ve ödüllü gazeteci Danny Penman, daha az stresli, daha az kaygılı ve daha az yoran huzurlu bir yaşama giden yolda sekiz haftalık bir rehber sunuyorlar.

Mark Williams ve meslektaşları tarafından geliştirilen benzersiz programda, Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi (MBCT) teknikleri temel alınıyor. Günde sadece 10 ya da 20 dakikanızı ayırıp bu basit mindfulness meditasyonlarını yaparak, MBCT'nin kanıtlanmış faydalarını görebilirsiniz. Bu teknikler sayesinde, hayattan hızlı bir şekilde yeniden keyif alır hale geldiğinizi görecek ve şaşıracaksınız.
MBCT programı, İngiltere Ulusal Sağlık ve Bakım Mükemmellik Enstitüsü (NICE) tarafından depresyonu önleme noktasında ilaçlar kadar etkili olduğu keşfedilerek tavsiye edilmektedir. Depresyonda olmayan ama modern dünyanın acımasız taleplerine ayak uydurmakta zorlanan hepimiz için aynı derecede işe yaramaktadır.

 
2. Hamur, karton, 296 pages, 2020
ISBN: 9786058031463